"Досі я ввічливо відмовлявся від таких пропозицій, але раз ти просиш, то я перевірю цю опцію ще раз", - відповів він на запитання журналіста Шимона Брімана про те, чи готовий стати посередником для мирного врегулювання між Росією і Україною.
Бріман, який виступає експертом по Україні на сторінках англомовного ізраїльського видання Jerusalem Post, наголосив на тому, що Нетаніягу має хороші зв'язки і з Москвою, і з Києвом, що на його думку могло б сприяти у його роботі посередником.
Водночас прем'єр Ізраїлю пояснив, чому досі відмовлявся від такої пропозиції.
"Це питання (щодо посередництва – ред.) нам задають з багатьох країн. Наприклад, країни Африки і Латинської Америки звертаються до мене за посередництвом. Мовляв, є у тебе хороші відносини і з ними, і з нами, може ти готовий увійти в статусі посередника? Я не поспішаю робити це. По-перше, я не можу сказати, що знаю досить добре їх проблеми... По-друге, якщо я ввійду в цю тему, то можу створити очікування (у обох сторін), які я не зможу виконати", - зазначив він.
Нетаніягу планує свій перший за 20 років візит в Києві на 18-19 серпня 2019 року. Голова уряду Ізраїлю може стати першим міжнародним лідером, який зустрінеться в Києві з президентом України Володимиром Зеленським після його інаугурації.
Зазначимо, раніше перший помічник президента України Сергій Шефір заявляв, що Офіс Зеленського не має наміру використовувати Медведчука у переговорному процесі щодо звільнення утримуваних Росією українських політв'язнів і військовополонених.
Своєю чергою заступниця міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль заявила в інтерв'ю DT.UA, що Віктор Медведчук не є ефективним комунікатором між президентами України і Росії.
"З тією ідеологічною платформою, з якої він заходить у парламент, Медведчук вже не може бути комунікатором. Він є чистим продовженням російської політики в рамках українського публічного порядку. Медведчук не є нейтральним посередником... Отже, повинен бути інший комунікатор між Зеленським і Путіним", - вважає вона.
Сам Медведчук також відмовився представляти Україну на переговорах з РФ, пояснивши рішення розбіжностями у позиціях із президентом щодо деокупації Донбасу та подальших відносин між двома державами.
Докладніше читайте в інтерв'ю Олени Зеркаль оглядачам відділу міжнародної політики DT.UA Тетяні Силіній і Володимиру Кравченку в тижневику "Дзеркало тижня. України".