Нескорені: як українці чинять спротив у тимчасово окупованих містах

Поділитися
Нескорені: як українці чинять спротив у тимчасово окупованих містах © Сергій Гайдай / Facebook
Рух громадського спротиву діє навіть у Донецьку та Луганську.

Військове вторгнення Росії призвело до тимчасової окупації деяких українських міст. Не всі їх мешканці виїхали або перейшли на сторону окупанта. Люди намагаються висловлювати свою громадянську позицію всіма можливими способами – пов’язують синьо-жовті стрічки на дерева, клеять наліпки, поширюють інформаційні листівки, малюють український прапор.

Як українці протидіють окупантам 

У Telegram-каналі «Жовта стрічка» можна наочно побачити приклади, як можна протидіяти загарбникам на тимчасово окупованій території.

Так у Херсоні активісти продовжують працювати та розповсюджувати символ спротиву – жовту стрічку. Також у Херсоні протидіють проведенню незаконного референдуму, та закликають громадян евакуюватися з міста, щоб не заважати його деокупації.

Український рух спротиву організував підрив автомобіля так званої «поліції» російської окупаційної адміністрації у Херсоні. У результаті вибуху загинув один із місцевих поліцейських-колаборантів, інший отримав поранення. 

У Мелітополі підлітки розклеюють наліпки з українським стягом на автобусних зупинках та стовпах. Також українці поширюють листівки із закликом не брати росіські паспорти. 

Навіть у Криму не всі в захваті від «руського міра» – у Керчі та Сімферополі люди пов'язують жовті стрічки та клеять листівки з текстом «Крим – готовий! Кримчани – чекають».

У тимчасово окупованому Донецьку деякі мешканці не впевнені, що «Росія здєсь навсегда» та чинять спротив – на одній з центральних вулиць міста (перехрестя б. Шевченка та вул. Артема) з’явилися жовті стрічки та наліпки «Донецьк повертається в Україну».

У Луганську активісти пров’язали жовті стрічки біля під’їзду будинку, на дитячому майданчику та на деревах. Також наліпками з українською символікою прикрасили лавки. 

Слід зазначити, що діяльність партизанського руху не обмежується лише листівками, активісти протистоять окупантам й іншими методами. Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив, що біля Сватового партизани спалили розподільчу коробку керування залізничною дорогою. Він зазначив, що тепер підвезення залізницею боєприпасів для рашистів на фронт ускладнено.

«Невідомі патріоти спалили розподільчу коробку, яка керує світлофорами, переїздами, також від неї залежить і саме живлення залізниці», – написав Гайдай на власній сторінці у Facebook. 

Боротьба з окупаційним режимом триває і у Маріуполі. Так група спротиву «Немізіда» підпалила поля з зерном, щоб воно не дісталося ворогу. Поруч із місцем пожежі знаходилися склади техніки з боєкомплектом та мінні поля окупантів.

Як повідомити Службі безпеки Україні про колаборанта

Для повідомлення про дії окупантів та колаборантів, а також рух ворожої техніки, в Україні розробили спеціальний бот «єВорог».

Заявку в «єВорог» можна подати на людину, яка:

  • Бере участь у бойових діях за Росії;
  • Закликає до повалення незалежності нашої країни та її територіальної цілісності;
  • Здає стратегічно важливі локації, місцевих підприємців, підриває довіру до місцевої влади чи допомагає окупантам;
  • Організовує вибори на тимчасово окупованих територіях;
  • Публічно заперечує збройну агресію Росії тощо.

Щоб подати заявку в «єВорог» необхідно:

  • у чатботі «єВорог» у Telegram вибрати «Повідомити про колаборантів»;
  • вказати їх геолокацію та додати фото або відео;
  • описати, чому ви вважаєте людину колаборантом та розповісти, як саме вона допомагає загарбникам;
  • якщо не вдалося зняти колаборанта на камеру, можна надіслати заявку з текстом та всіма подробицями.

Слід зазначити, що з міркувань безпеки, всі повідомлення у боті та всі фото і відео з телефонів потрібно видалити негайно після відправки. Відправляти інформацію у бот можна тоді, коли людина знаходиться у безпечному місці.

Нагадаємо, що влітку 2022 року українці не можуть поїхати на курорти Запорізької області, оскільки такі міста, як Бердянськ та Кирилівка, через агресію РФ, перебувають у тимчасовій окупації

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі