Серед обмежено придатних лише 10% громадян, які повторно проходять військово-лікарську комісію, визнають непридатними до служби, повідомив під час брифінгу у п’ятницю начальник Головного управління персоналу Генштабу ЗСУ, полковник Роман Горбач.
Як пише "Укрінформ", він зазначив, що після скасування статусу «обмежено придатний» всі військовослужбовці проходять переобстеження за відповідним планом командування Медичних сил, після якого військові отримають статус або придатних до проходження військової служби, або придатних для проходження військової служби у визначених місцях (тилові підрозділи, підрозділи логістики або ТЦК), або взагалі будуть визнані непридатними та звільнені зі служби.
«Для розуміння, із всіх обмежено придатних десь дуже мала частка - це менше 10% визначається непридатними зараз, під час проходження служби, і приблизно 50 на 50 особовий склад ділиться на абсолютно придатних і придатних у визначених військових частинах», - пояснив Горбач.
Нагадаємо законопроєкт, який скасовує статус «обмежено придатний» та передбачає повторне проходження ВЛК прийняли у березні цього року. В силу він вступив у квітні.
Військовозобов’язані громадяни, які поки що мають статус обмежено придатних, мають до 4 лютого 2025 року пройти повторну військово-лікарську комісію.
Особливу увагу приділятимуть тим, хто оформив інвалідність II чи III групи після 24 лютого 2022 року. При цьому це не стосується військовослужбовців, які набули інвалідність внаслідок поранення.
Скасування статусу «обмежено придатний» до військової служби в Україні — неоднозначне рішення, яке замість подолання проблем може створити нові. Немає жодних сумнівів у тому, що розклад хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, потребує кардинального оновлення. Але намір поділити всіх військовозобов’язаних тільки на придатних і непридатних без якогось проміжного статусу суперечить світовій практиці. Детальніше про це читайте у статті журналіста, аналітика, піар-технолога Петра Герасименка «В Україні скасували обмежену придатність. Що тепер буде?» на ZN.UA.