Некоректна платіжка за світло: в чому причина

Поділитися
Некоректна платіжка за світло: в чому причина © depositphotos/Wavebreakmedia
Роз'яснення дали у компанії YASNO.

Попри війну, українці мають оплачувати житлово-комунальні послуги. Зокрема, необхідно своєчасно платити за світло та передавати показники електролічильника. Трапляються випадки, коли отримавши платіжку за світло споживач дивується виставленій сумі до сплати. У компанії YASNO розповіли, чому так може статися.

В чому причина некоректних сум у платіжці за світло

Фахівці пояснили, що оператор системи розподілу щомісяця розраховує обсяг споживання кожного клієнта. Для цього від попередніх показників лічильника віднімають поточні – це і буде кількість використаних кВт-год.

«Якщо споживач повідомляє показання регулярно та вчасно, обсяг визначається завжди чітко. А ось за відсутності актуальних даних лічильника може бути суттєва похибка», – йдеться у повідомленні.

В такому випадку оператор системи розподілу вимушений брати за основу показники, які були зафіксовані раніше, і виходячи з них розраховувати середньодобове споживання. Приміром, споживач взагалі не користувався електроенергією в помешканні протягом кількох тижнів, не передав показання, але йому нараховано обсяг, як і у минулі періоди. Таким чином обсяг визначений по середньому, а не по фактичному споживанню.

«Потім інформацію про кількість використаних кВт-год отримує постачальник, застосовує діючий тариф та виставляє рахунок. Якщо оператор системи розподілу надав постачальнику середнє споживання клієнта, то і сума до сплати може не відповідати очікуванням клієнта», – пояснили у компанії.

Що робити, щоб були коректні платіжки за електроенергію

Побутовий споживач, який хоче мати коректний рахунок за світло, повинен передавати показники лічильника за два дні до кінця місяця та протягом трьох днів наступного.

Передати показники можна безпосередньо оператору системи розподілу або через онлайн-сервіси YASNO:

  • особистий кабінет
  • мобільний застосунок
  • чат-боти YASNO-online у viber чи telegram
  • форму на сайті
  • на сторінці Facebook

Раніше ми писали, як розраховується час дії зонного тарифу двозонного та тризонного електролічильника.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі