Неявка за повіскою: чи можуть не оштрафувати

Поділитися
Неявка за повіскою: чи можуть не оштрафувати © Колаж, ZN.UA
Роз'яснення дала адвокатка.

В Україні оголошений воєнний стан та триває загальна мобілізація. В цей період призову підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки. Адвокат адвокатського об'єднання «Актум» Єлизавета Коробейнікова розповіла виданню «РБК-Україна», які існують штрафи за порушення військового обліку та коли можуть не оштрафувати за неявку за повісткою.

Порушення правил військового обліку: який штраф може загрожувати

Експертка пояснила, що адміністративна відповідальність за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку передбачена статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Порушення тягне за собою накладення штрафу від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3 400 грн до 5 100 грн).

Повторне (протягом року) порушення тягне за собою накладення штрафу від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5 100 грн до 8 500 грн).

«Вчинення дій, передбачених ч. 1 ст. 210, в особливий період тягне за собою накладення штрафу від 1 000 до 1 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 грн до 25 500 грн)», – сказала адвокатка.

Якщо упродовж року було вчинене повторне порушення, то воно передбачає накладення штрафу на громадян від 500 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 500 грн до 11 900 грн). На посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань – від 1 500 до 2 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 25 500 грн до 34 000 грн).

Вчинення дій, передбачених ч. 1 ст. 210-1, в особливий період – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 000 до 1 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 грн до 25 500 грн).

«На посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань – від 2 000 до 2 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 000 до 51 000 грн)», – йдеться у повідомленні.

Коли не можуть оштрафувати за неявку за повісткою

Коробейнікова пояснила, що відповідно до ч. 7 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

Адвокатка зауважила, що триваюче правопорушення – це проступок, пов'язаний з тривалим, неперервним невиконанням обов`язків, передбачених законом.

«Тобто триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час, і увесь цей час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків», – сказала вона.

Експертка додала, що триваюче правопорушення припиняється лише у випадку усунення стану, за якого об`єктивно існує цей обов`язок, виконанням обов'язку відповідним суб'єктом або припиненням дії відповідної норми закону.

За її словами, адмінправопорушення за порушення правил військового обліку, законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію не носить характеру триваючого, оскільки законодавство у сфері військового обов’язку та мобілізації встановлює чіткі терміни для виконання громадянами України військового обов’язку:

  • перебування на військовому обліку;
  • отримання військово-облікового документа;
  • уточнення своїх облікових даних;
  • явки у встановлений строк за повісткою ТЦК та СП.

Коробейнікова підкреслила, що такі правопорушення вичерпуються фактом невчинення особою певних дій або неприбуття до певного місця у визначені дату та час.

Нагадаємо, що означає статус «непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку» та які є етапи процедури отримання відповідного рішення військово-лікарської комісії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 2
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Жан Ковальчук
24 Грудня 2018, 17:42
Если бы Юлия Владимировна была президентом, то она лично воглавила керченский поход и первой открыла шквальный огонь по российским пограничникам.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі