«Не все так однозначно»: Вища рада правосуддя відреагувала на корупційний скандал у Верховному суді

Поділитися
«Не все так однозначно»: Вища рада правосуддя відреагувала на корупційний скандал у Верховному суді © Всеволод Князєв/facebook
У ВСП підготували листа про можливий вплив на обрання членів ВККС.

Вища рада правосуддя (ВСП) готує листи НАБУ та САП щодо надання інформації про ймовірний вплив на обрання членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Таку інформацію було опубліковано на сайті ВСП у зв'язку з корупційним скандалом у Верховному суді.

Членів Вищої ради правосуддя було запрошено на пленум Верховного суду щодо вирішення питання про висловлення недовіри голові Всеволоду Князєву. Вони утрималися від участі, щоб уникнути конфлікту інтересів, який може виникнути надалі.

У ВСП нагадали, що 12 травня завершили співбесіди із кандидатами на посади членів ВККС. На даному етапі відбувається обговорення та формування переліку кандидатів.

Нагадаємо, Пленум Верховного Суду достроково припинив повноваження голови ЗС Всеволода Князєва, якого днем раніше викрили на великому хабарі. Судді підтримали відповідну постанову 137 голосами "за".

Національне антикорупційне бюро України викрило голову Верховного Суду Всеволода Князєва на одержання хабара у розмірі близько 3 мільйонів доларів (приблизно 110 млн. гривень за поточним курсом – ред.).

За даними ZN.UA від джерела в НАБУ гроші Князєв отримував від людей, які виступали за рішення суду на користь олігарха Костянтина Жеваго. Нагадаємо, що Велика Палата ЗС   розглядала справу щодо права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК) Ferrexpo. Своїм рішенням орган залишив зазначені акції пов'язаним із Жеваго компаніям, скасувавши визнання недійсними договорів купівлі-продажу, укладених 20 років тому.

За інформацією джерел, на тлі затримання Князєва обшуки відбуваються у суддів ЗС України, які ще 18 слухали вказану справу. Вища рада правосуддя має їх усунути. Водночас у Князєва вже близько півтора року немає заступника, тому його затримання означатиме "знеголовлення" органу.

Згодом у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі розповіли, що викрили в Україні діяльність злочинної групи, під виглядом юридичної компанії та надання юридичних послуг працюючій по всій території держави для отримання в судах необхідних рішень. НАБУ отримала інформацію про діяльність угруповання із залученням посередників до судової гілки влади, суддів, керівництва судової гілки влади.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі