Цього року Київ розпочав перенаправляти опале листя на переробку в біогумус за допомогою хробаків. Про це під час інспекції роботи підприємства повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Щороку в столиці накопичується близько 100 тисяч кубометрів опалого листя, яке необхідно переробляти. Часто люди, насамперед жителі приватного сектора, замість того, щоб направити його на утилізацію чи переробку, просто спалюють. У нас за останній місяць сталось близько 200 пожеж та підпалів трави й листя у приватному секторі та на території екосистем. Тому ми налагоджуємо роботу з підприємствами, що здатні забезпечити якісну переробку листя. Комунальні підприємства вже уклали відповідні угоди, що дають змогу переробляти опале листя, перетворюючи його на біогумус за допомогою сучасних технологійПетро Пантелеєв
Спеціалісти з переробки продемонстрували етапи перетворення листя на добриво:
- розкладання;
- обробка розчином та ферментація;
- переробка на добриво.
Для біогумусу застосовується технологія, яка здійснюється за рахунок використання червоних кільчастих хробаків. Вони по’їдають органічні відходи та перетравлюють їх, створюючи біогумус, що містить необхідні речовини для насичення ґрунтів.
Та не органікою єдиною. Оціночно 4–7% території України займають відходи різних промислових підприємств. А площа українських земель під шламосховищами, териконами й відвалами вже становить близько 260 тис. га. З чого починати створення комплексної системи переробки індустріального сміття для перетворення його на сировинний ресурс, читайте в матеріалі Олега Тітамира «Засилля промислових відходів: чи вдасться Україні перейти до «циркулярної» економіки?».