Державне бюро розслідувань оголосило підозру помічнику судді Мар’їнського районного суду Донецької області в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України. За даними слідства він налагодив цілу схему оформлення фіктивних документів для чоловіків.
Як зазначили в Офісі генерального прокурора, за попередньою змовою з працівниками суду підозрюваний «за вигоду» забезпечив ухвалення суддями рішень у цивільних справах за завідомо надуманих обставин – розлучення було фіктивним, а опіку над дітьми оформлювали на батька. Такі рішення надавали чоловікам підставу для відстрочки від призову та можливість виїзду за кордон.
В ДБР зазначили, що у вересні чоловік отримав 3000 доларів США, а в жовтні 124,5 тис грн за два судових рішення – щодо розірвання шлюбу, позбавлення батьківських прав матері та встановлення факту самостійного виховання й утримання батьком неповнолітньої дитини.
При цьому позовні заяви у цих справах чоловіки навіть не писали та не брали участі у судових засіданнях. Вони отримували вже готові рішення після оплати послуг.
Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу та накладення арешту на майно.
Від 1 січня 2025 року обласні, міські та міжрайонні МСЕК по всій країні припинять виконувати функції з експертизи інвалідності та встановлення втрати працездатності. Їхні функції передадуть кластерним та надкластерним лікарням. Рішення прийняли після низки скандалів із викриттям керівників МСЕК на хабарництві та оформленнях фіктивної інвалідності. Перевірки керівників Центрів медико-соціальної експертизи активізувались по всі країні після того, як у голови Хмельницької обласної МСЕК під час обшуків знайшли майже шість мільйонів доларів готівкою у різній валюті.