НАЗК дало нові роз’яснення про відновлення звітності політичних партій

Поділитися
НАЗК дало нові роз’яснення про відновлення звітності політичних партій © Рух ЧЕСНО
У них розглянуто ключові питання, що можуть виникнути у представників політсил.

Національне агентство з питань запобігання корупції підготувало роз’яснення змін до Закону України «Про політичні партії в Україні». Зміни набудуть чинності 26 грудня 2023 року, паралельно із законом № 3337-IX, яким вони і внесені, повідомляє НАЗК.

У роз'ясненнях розглянуто ключові питання, що можуть виникнути у представників політичних партій, які збиратимуть інформацію та подаватимуть звіти за попередні періоди у паперовій формі та до Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру POLITDATА.

А саме, з цих роз'яснень можна дізнаєтеся про:

  • строки подання раніше неподаних звітів політичних партій;
  • особливості подання звітів за 2023 рік;
  • новації у звітуванні про зобов’язання фінансового характеру;
  • нові процедури при перевірці звітів НАЗК;
  • форми подачі звітів – за квартал чи за рік.

Крім того, в роз'ясненнях представники політичних партій знайдуть відповіді на запитання щодо особливостей відповідальності політичної партії за відображення неповної та/або недостовірної інформації у звіті протягом строку дії воєнного стану, подання звітів місцевими організаціями, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях тощо.

Нагадаємо, 10 жовтня 2023 року НАЗК відновило доступ до реєстру POLITDATA з урахуванням вимог до захисту персональних даних. Наразі політичні партії мають можливість подати звіти. Поки що це їх право, а не обов'язок, але він настане 26 грудня 2023 року разом з іншими змінами, зокрема можливістю подавати річні звіти за 2020-2023 роки.

Нагадаємо, відновлення фінансової звітності політичних партій наближає Україну до виконання ще однієї рекомендації наших західних партнерів. Адже політичні сили вже кілька років поспіль отримують гроші з державного бюджету, а куди й на що вони їх витрачають, — невідомо. Звітування стало необовʼязковим іще під час пандемії COVID-19, а після початку широкомасштабного вторгнення депутати дозволили відкласти подання звітів до закінчення дії воєнного стану. Про те, які законодавчі ініціативи сприяли відновленню такого звітування політсил і які проблемні моменти ще залишаються, читайте у матеріалі Оксани Заболотної "Звіти з нюансами. Чому ухвалений закон про відновлення звітування політичних партій не вирішує проблеми?" на ZN.UA

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі