Найбільше від корупції в соціальній сфері страждає медицина

Поділитися
Найбільше від корупції в соціальній сфері страждає медицина © Национальный антикоррупционный портал
При цьому хабарництво на другому місці в "рейтингу" правопорушень.

Понад 90% із більш ніж 120 млн гривень збитків, завданих державі та викритих детективами Національного антикорупційного бюро України під час розслідувань корупційних кримінальних правопорушень у соціальній сфері, стосуються злочинів у царині охорони здоров'я. Відповідно до даних НАБУ, найчастіше йдеться про зловживання посадовцями службовим становищем з метою привласнення чи розтрати майна.

Наприклад, при закупівлі для потреб Запорізької обласної клінічної лікарні автомобілів швидкої медичної допомоги коштом субвенції з державного бюджету, комплектація 26 закуплених автівок не відповідала вимогам стандартів України, а їх експлуатація за прямим призначенням була неможливою. Як наслідок – державі було завдано збитків на загальну суму 13 млн грн. Зараз розслідування у цій справі завершено: на початку березня 2018 року обвинувальний акт стосовно трьох осіб, ймовірно причетних до реалізації корупційної схеми (в т.ч. і головного лікаря лікарні), скеровано до суду.

Водночас в рамках розслідування іншої справи - за фактами заволодіння бюджетними коштами в особливо великому розмірі під час будівництва нового корпусу "Охматдиту" у 2011-2012 роках - детективи НАБУ встановили місцезнаходження унікального радіологічного обладнання для діагностики та лікування онкохворих дітей, яке свого часу було закуплено коштом державного бюджету і мало бути встановлено в Національній дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит". За даними слідства, тоді державне підприємство "Укрмедпроектбуд" (замовник будівництва нового корпусу НДСЛ "Охматдит") придбало техніку у приватного підприємства, переплативши за неї понад 23 млн грн (її ринкова вартість на той момент складала близько 12 млн грн). Обладнання не встановили і згодом воно "загубилося". Віднайшовши техніку і надавши їй статус речового доказу, НАБУ і САП тим не менше, надали дозвіл на користування нею з огляду на важливість у лікувальному процесі. Розслідування у цьому кримінальному провадженні триває.

Водночас в НАБУ зазначають, що другий "популярний" у соціальній сфері вид злочину - пропозиція або отримання неправомірної вигоди. Так, наприклад, детективами НАБУ двічі було викрито "на гарячому" очільників закладів вищої освіти.

Зокрема, ректор Бердянського університету менеджменту і бізнесу висловила пропозицію надати неправомірну вигоду заступнику міністра освіти і науки України за позитивне "вирішення питання" щодо одержання університетом спеціальностей за результатами акредитаційної експертизи.

Інший посадовець вимагав 5 млн грн та додатково 50 тис. дол. США за подальше невчинення перешкод у поновленні на посадах за рішенням суду колишніх працівників університету та підписання наказів про їх призначення.

Справи цих двох очільників закладів вищої освіти мають скеровано до суду.

Нагадаємо, що нещодавно Міністерство охорони здоров'я відсторонило від виконання службових обов'язків ректора Одеського національного медичного університету Валерія Запорожана на підставі протоколу про адміністративне правопорушення ректора, пов'язане з корупцією.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі