Головними загрозами з боку Росії на виборах президента є інформаційний вплив, кіберпровокації, фінансова підтримка і технології силового характеру, вважає голова Комітету виборців України Олексій Кошель. Водночас інформаційне втручання найбільше проявляється в питаннях поширення російського аналогового телебачення в прикордонних районах Чернігівської, Сумської та Харківської областей.
Окрім того, значний відсоток громадян України має доступ до російського телепродукту через супутникове мовлення. Знаючи про це, російська пропагандистська машина намагається максимально використовувати таку залежність та значно нарощує відсоток тематики, пов'язаної з українськими виборами.
"Цілком реальною є технологія інформаційних провокацій – створення фейкових сторінок обласних та районних організацій політичних партій та кандидатів для поширення недостовірної інформації в переддень виборів. Практика застосування такої технології на виборах в ОТГ показала, що поширення інформації з фейкових сторінок може мати значний резонанс серед ЗМІ та виборців", - зазначив Кошель.
За оцінкою КВУ під час загальнонаціональних кампаній традиційно понад 50% коштів, які витрачають політики, є тіньовими фінансовими ресурсами. Через це зростає ризик ймовірної фінансової підтримки українських кандидатів з боку громадян та компаній, пов'язаних з РФ. На сьогодні низка журналістських розслідувань вказують на ймовірність підтримки окремих українських ЗМІ, що виконують функції "партійних телеканалів", з боку російських компаній.
У комітеті також стурбовані використанням низки технологій силового характеру (псевдозамінування, спроби захоплення виборчих дільниць) під час виборів до ОТГ та у міжвиборчий період впродовж 2018 року.
Нагадаємо, голова української розвідки повідомив, що Росія виділила спецслужбам колосальні бюджети на втручання в українські вибори.
Раніше Міністерство закордонних справ України повідомило директора БДІПЛ ОБСЄ Інгіборгу Солрун Гісладоттір про те, що не прийматиме заявки від громадян Росії, забажають бути спостерігачами на майбутніх президентських виборах.
ЦВК у свою чергу зазначила, що займає послідовну позицію щодо мінімізації ризиків і загроз російського втручання у президентські вибори в Україні, та закликала іноземні держави та громадські організації, які відправлятимуть своїх спостерігачів на президентські вибори 31 березня, ретельно перевіряти склад делегацій.