Через війну, яку розпочала РФ, багато українців були змушені виїхати за кордон. Серед них є і понад один мільйон школярів. Понад 380 тисяч українських дітей перебувають за кордоном та здобувають освіту в українських школах. Але частина школярів – поза системою української освіти. Заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків розповів в інтерв'ю на порталі НУШ, що може змінитися в освітній програмі для школярів, які перебувають за кордоном.
Він зазначив, що для того, щоб полегшити реінтеграцію таких учнів до української системи освіти, МОН намагається спростити навчальні програми, зокрема, з українознавчого компонента. Сташків пояснив, що ця робота тісно переплітається із розробленням програм для надолуження освітніх втрат.
«Вони мають включати те ядро знань, яке треба знати дітям, зокрема тим, які зараз на окупованих, прифронтових територіях і не мають доступу до освіти через бойові дії», – сказав він.
За його словами, МОН у травні 2023 року розробило рекомендації щодо першочергового зарахування учнів, які повертаються з-за кордону до шкіл, у яких вони навчалися. Завдяки цьому такі діти мають повернутися до знайомого навчального середовища.
Сташків додав, що школи можуть зараховувати результати навчання учнів за кордоном, щоб після повернення на Батьківщину діти не проходили оцінювання з усіх предметів, які вивчали в закордонній школі.
«Наші заклади освіти мають перевести оцінку, отриману за кордоном, за 12-бальною або двобальною (зараховано або незараховано) шкалами», – резюмував він.
Раніше ми писали, як батькам, які повернулися в Україну, записати дитину до школи.