Через війну, яку розпочала РФ, в Україні зазнав змін освітній процес. До цього також додалася складна ситуація з енергетикою через ворожі атаки по об'єктах критичної інфраструктури. Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий в інтерв'ю виданню Telegraf розповів, як може змінитися навчальний рік у закладах освіти та чи вплинуть на це відключення світла.
Лісовий пояснив, що зараз відомство працює над тим, як функціонуватиме система освіти в умовах цієї кризи.
«Ми працюємо над підходом для університетів, шкіл і закладів профтехосвіти. Це велика урядова робота, яка стосується загальних рішень: заміни потужностей [виробництва електроенергії] на мобільні рішення, газогенераційні. Міністерство енергетики активно над цим працює. Ми сформували перелік закладів, які повинні бути заживлені 24/7. В першу чергу, це заклади, де діти перебувають цілодобово», – сказав він.
За його словами, є заклади, в яких потрібна буде часткова генерація.
«Наприклад, нам треба буде заживити тільки укриття, адже в цих закладах у разі відключення працюватимуть центри незламності. І ми прагнемо у кожен заклад освіти, відповідно до статусу, в якому вони будуть працювати в умовах кризи, дати потужності», – додав Лісовий.
Міністр зауважив, що також постає питання забезпечення пальним.
«Ми кажемо про генерацію здебільшого дизельними і бензиновими генераторами, і на урядовому рівні це питання вирішують: виділяють додаткове фінансування з бюджету, залучають донорів. Розуміємо, що частина закладів у момент відключення електроенергії будуть переходити на змішаний режим. Тому будемо робити зміщення навчання», – сказав він.
Лісовий також пояснив, в якому форматі відбуватиметься навчання у закладах освіти.
«Зараз ми вже відправили на університети рекомендаційний лист, щоб навчання почалося раніше – в серпні. Щоб зробити більші канікули в зимовий – найскладніший – період. Відповідно, і завершити навчання пізніше: в червні. По школах ще такий лист не пішов, ми ще робимо деякі розрахунки», – наголосив міністр.
За словами Лісового, швидше за все буде зміщення навчання на теплий період, адже питання забезпечення електроенергією – тільки частина проблеми, адже є ще також питання опалення.
«Ми повинні і цю проблему вирішувати. Тому два комплекси: генерація і зміна графіків. Зараз приймаємо остаточне рішення, але, швидше за все будуть зміщені графіки по дню. Тобто не тільки в контексті початку і завершення навчального року і канікулярних періодів, а й по дню. Це буде залежати чи позмінно організовано навчання в школі, але такий комплекс заходів ми розробляємо», – резюмував очільник МОН.
Раніше ми писали, коли у школярів розпочнуться літні канікули в цьому році.