Навчальний рік-2021: як питання вакцинації студентів вирішують в українських ЗВО та за кордоном

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Навчальний рік-2021: як питання вакцинації студентів вирішують в українських ЗВО та за кордоном © Колаж ZN.UA
Вимога вакцинації учасників освітнього процесу вже стала світовим трендом.

Перед початком навчального року гостро обговорюється питання щеплення проти COVID-19 учасників навчального процесу. Формування політик щодо вакцинації залишається викликом для українських ЗВО. І якщо з вакцинацією викладачів все зрозуміло, держава надає їм таку можливість, то щодо студентів є питання, пише Єлизавета Щепетильникова у статті «Усе про 1 вересня у вишах: кому пощастить, а кого відправлять на дистанційку, і до чого тут вакцинація» для ZN.UA.

«Чимало студентів та їх батьків  обурюються рішенням деяких ЗВО поселяти в гуртожитки лише тих студентів, які пройшли вакцинацію. Проте не варто хвилюватися, адже ці вимоги поширюються лише на студентів які досягли 18 років та не мають протипоказань до вакцинації. Зокрема, Одеський державний екологічний університет оприлюднив відповідне рішення», – пише авторка. 

Щепетильникова зазначила, що враховуючи низькі темпи вакцинації в Україні та часті випадки зараження на коронавірус в гуртожитках, університет прагне таким чином досягти вакцинації 80% поселених. Керівництво Українського католицького університету також прийняло рішення про обов'язкову вакцинацію студентів, які проживатимуть у колегіумі. 

«Вимога вакцинації до викладачів та студентів стала світовим трендом. Так, університети Торонто та Оттави (Канада) також вимагатимуть вакцинуватися студентів, які проживають на кампусі. У США аж 749  коледжів і університетів вимагають від студентів та викладачів підтвердження вакцинації. Студенти Університету Індіани (США) не погоджувалися із такою політикою ЗВО і звернулися до суду. Проте судді вирішили, що університет має право прийняти відповідне рішення, а студенти які не бажають вакцинуватися можуть отримати освіту в іншому ЗВО», – пише Щепетильникова.

Авторка додала, що для керівників університетів рішення щодо вимоги вакцинації є логічним, адже вже десятиліттями для навчання студентам необхідно вакцинуватися від інших хвороб. Тож ЗВО вважають вакцинацію від коронавірусу лише продовженням вже чинних норм безпеки. 

Раніше Міністерство охорони здоров’я України закликало батьків вакцинувати дітей до початку нового навчального року. Відповідно до даних Центру громадського здоров’я, на кінець червня цього року тільки 38% дітей у віці 6 років вакциновані від поліомієліту і 31,6 % – від дифтерії та правця.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі