Випускники середніх шкіл складатимуть у 2023 році національний мультипредметний тест, який проходитиме у червні, повідомив Український центр оцінювання якості освіти.
В Міносвіти передбачили проведення двох сесій НМТ: основної та додаткової. Основна проходитиме у червні, додаткова – у червні-липні. У додатковій сесії тестування зможуть взяти участь вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії. Реєстрація для участі у НМТ відбуватиметься у квітні цього року.
Водночас якщо минулого року вступникам було запропоновано скласти лише обов’язкові предмети, то цьогоріч НМТ доопрацьовано — він міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника.
Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, на вибір – історія України, одна з іноземних мов, біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Тестування проходитиме в один день та триватиме 180 хвилин. Таким чином на кожний блок завдань відведено по 60 хвилин.
Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок за шкалою 100–200 балів.
Як і в минулому році, НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. У яких саме країнах проходитиме оцінювання, планують повідомити згодом.
Також тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників із укриттів.
Щодо самих тестів, то в УЦОЯО зазначили, що у тестуванні з історії України у 2023 році будуть завдання, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст, а у тестуванні з іноземних мов НЕ буде завдань з відкритою формою відповіді та аудіювання.
Водночас під час вступної кампанії замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.
У свою чергу здобувачі повної загальної середньої освіти у 2023 році не проходитимуть державну підсумкову атестацію.
Вступники до магістратури на основі ступеня бакалавра складатимуть Єдиний вступний іспит, у якому будуть два блоки: тест загальної навчальної компетентності і тест з іноземної.
Зазначимо, що випускники 9-х класів не складали підсумкові іспити з 2020 року через карантинні обмеження у зв’язку з пандемією коронавірусу.
Водночас у 2022 році Міносвіти скасувало проведення ЗНО і для випускників 11-х класів через повномасштабне російське вторгнення — вступні зарахування у заклади освіти відбувались на основі Національного мультимедійного тесту.