"Я не передбачаю можливості відправки військ НАТО на Схід України. Розмов щодо цього зараз не ведеться. Ми зараз допомагаємо українцям стати здатними захистити самих себе. Це значно важливіше і далекоглядніше. Але я не бачу можливості прямого втручання в конфлікт НАТО", - сказав він.
В цей же час, колишній Генеральний секретар НАТО Андрес Фог Расмусен вважає, що двері для членства України в Альянсі відкриті. За його словами, в 2008 році на саміті в Бухаресті НАТО ухвалило рішення, що Україна може стати членом Альянсу, якщо вона захоче цього і буде відповідати всім необхідним критеріям.
При цьому Расмусен додав, що Європа може надати зброю Україні, якщо бойовики і Росія продовжуватимуть порушувати режим припинення вогню в Донбасі. Але колишній генсек НАТО висловив сподівання на те, що конфлікт вирішиться мирним шляхом.
У свою чергу, колишній спікер Сейму Польщі Радослав Сікорський закликає Захід "підстрахувати" Україну розміщенням військ на її кордоні.
Протитанкове озброєння має бути десь поблизу України, у Польщі чи Румунії. Якщо проросійські або російські сили зайдуть глибше на територію України, то це озброєння дуже швидко, протягом години, надійде в Україну. Потрібно, щоб президент Путін це розумів", - заявив політик.
В цей же час, міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловився недипломатично, заявивши на саміті про те, НАТО робить для України значно більше, ніж Євросоюз, у якого немає чіткої стратегії поведінки. При цьому український дипломат забув згадати економічні санкції ЄС, які діють з дня анексії Криму, кілька разів посилювалися і були продовжені.