Делегація експертів Північноатлантичного альянсу зі складу Трастового фонду НАТО з модернізації системи управління та зв'язку Збройних сил України позитивно оцінила представлені делегацією Об'єднаного оперативного штабу ЗСУ в Брюсселі презентації і висловила чіткі наміри про надання фінансової допомоги для Ситуаційного центру Генерального штабу ЗСУ.
"Українською стороною представлені презентації про призначення й структуру мережі ситуаційних центрів України, а також ролі Головного командного центру Об'єднаного оперативного штабу ЗСУ як бази для функціонування Ситуаційного центру Генерального штабу ЗСУ, його місця в системі управління ЗСУ, функцій, структури, можливостей і організації роботи", - йдеться в повідомленні прес-служби Генштабу ЗСУ.
Наголошується, що учасники зустрічі, зокрема, обговорили проблемні питання з технічної складової процесу моніторингу стану української армії, в першу чергу по виконанню певними частинами і підрозділами завдань антитерористичної операції в Донбасі.
При цьому представник Департаменту оборонних інвестицій Міжнародного секретаріату НАТО Кіт Келлер "висловив позицію і цілком чіткі наміри керівництва Трастового фонду НАТО з модернізації системи управління та зв'язку про надання фінансової допомоги для обладнання Ситуаційного центру Генштабу ЗСУ новітніми технічними засобами, програмним забезпеченням і пристроями".
У Генштабі ЗСУ стверджують, що таке обладнання та засоби значною мірою підвищать ефективність роботи чергової зміни з питань моніторингу поточної ситуації в зоні проведення АТО, "що в свою чергу дасть можливість оперативно інформувати керівництво Збройних сил і держави для прийняття відповідних управлінських рішень".
Напередодні повідомлялося, що начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко за підсумками переговорів у Брюсселі заявив, що країни НАТО продовжать надавати Україні військово-технічну допомогу та збільшать кількість своїх радників для підготовки українських військових.
Раніше міністр оборони Степан Полторак заявив про можливість реформувати ЗСУ за п'ять років. "Скільки потрібно часу для того, щоб ми прийшли до стандартів та принципів побудови армії, яка могла б претендувати на вступ в НАТО? За термінами – я вважаю, що нам цілком по силам реформувати систему Міністерства оборони протягом 3 років. Ми зможемо це зробити при необхідному фінансуванні. Для реформування в цілому Збройних сил необхідно більше часу. Десь до 5 років, тому що потрібно міняти практично все. Ця реформа займе від 3 до 5 років", - сказав він.