"Одна з основних загроз – це загроза територіальній цілісності України і можливість відновлення широкомасштабних бойових дій, а то й навіть широкомасштабної збройної агресії проти нашої держави. Вона залишається, і РФ підтримує високий рівень цієї загрози за рахунок нарощування угруповань своїх військ", - розповів Скібіцький.
Станом на сьогодні завершується розпочате у 2015 році формування поблизу російсько-українського кордону трьох дивізій: 3-ї, 144-ї і 150-ї мотострілецької.
Влітку минулого року за наказом президента РФ Володимира Путіна 68-й і 163-й танкові та 933 зенітний полки, які входять до складу 150-ї дивізії, отримали назви українських міст - Житомира, Ніжина і Верхньодніпровська. Перейменування пов'язали із "пам'яттю про участь військових частин у визволенні цих міст" у роки Другої світової війни.
Крім цього, триває формування 8-ї армії у Південному військовому окрузі Збройних сил Росії. Саме командуванню цієї армії зі штабом у Новочеркаську Ростовської області оперативно підпорядковуються так звані 1 і 2-й "армійські корпуси" російсько-окупаційних військ в Донбасі.
"Згідно з планами, які існують в РФ, основні заходи заплановано завершити вже наприкінці 2019 - початку 2020 року. Тобто це ті заходи, які дозволять мати боєготові з'єднання, здатні діяти на нашому напрямку… Саме в наступному році планується навчання "Кавказ-2020", де плани щодо застосування нових формувань проти нашої держави вже будуть практично відпрацьовані", - пояснив представник української розвідки.
Навчання проводитимуться на полігонах та в навчальних центрах Південного військового округу ЗС РФ, а також на території анексованого Росією Криму.
Докладніше про перспективи протидії агресору читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна в Донбасі: як примусити Путіна до миру" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".