Наступ ЗСУ на Балаклію показав, що справи у російській армії гірші, ніж вважалося досі — BBC

Поділитися
Наступ ЗСУ на Балаклію показав, що справи у російській армії гірші, ніж вважалося досі — BBC © Сергій Нужненко / Радіо Свобода
Росіяни виявилися зовсім неготовими до контрнаступу українських воїнів.

Вчора Володимир Зеленський натякнув, що контрнаступ ЗСУ відбувається не лише на півдні країни, а й на інших напрямках. Він пообіцяв, що дії українських захисників стануть несподіванкою для окупантів і, схоже, що так і сталося. Успіхи ЗСУ під Балаклією показали безлад, який панує в армії РФ, та її повну неготовність до активних боїв у Харківській області. Таку думку висловили у матеріалі для BBC західні військові експерти. 

На думку професора стратегічних досліджень університету Сент-Ендрюса Філліпса O’Брайєна, російська розвідка провалила свою місію і дозволила українським підрозділам підготуватися до контрудару.

«Якщо українці дійсно домоглися оперативної несподіванки біля Харкова, то це показує, в якому безладі перебуває російська армія. З урахуванням різних систем моніторингу (від супутників до безпілотників, кібер-засобів та іншого) я припускав, що подібного досягти практично неможливо», — заявив експерт.

О’Брайєн додав, що несподіваний наступ ЗСУ на Харківщині яскраво демонструє наскільки погана організація у російській армії, адже все відбувається прямо біля кордону з РФ. Він підкреслив, що це також хороша ознака того, що Україна відмінно працює у режимі секретності.

Ще один відомий військовий експерт — старший співробітник Інституту зовнішньої політики у Вашингтоні Роб Лі зазначив, що протягом останнього місяця кілька російських телеграм-каналів неодноразово говорили про концентрацію українських військ під Харковом, але навіть з урахуванням цього контрнаступ ЗСУ поблизу Балаклії став для окупантів неочікуваним. 

Зазначимо, що представники української влади жодних заяв про наступальну операцію на Харківщині поки що не робили.

Раніше повідомлялося, що українські військові звільнили деякі села на Херсонщині

Що відбувається в ситуації, коли, з одного боку, нас не дуже успішно закликають до режиму інформаційної тиші, а з іншого — плеяда військових експертів (у тому числі «хороші руські») кожен на свій лад складають оптимістичні прогнози? Читайте про це у статті соціального психолога Олега Покальчука «Синдром фальшивих надій».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі