Наша країна відзначає День української писемності та мови

Поділитися
Наша країна відзначає День української писемності та мови День української писемності та мови відзначають 9 листопада © depositphotos / rosipro
Традиційно в цей день проходить Радіодиктант національної єдності.

У понеділок, 9 листопада, в нашій країні відзначають День української писемності та мови. Як повідомляє «Укрінформ», свято було встановлене 6 листопада 1997 року указом президента на підтримку ініціатив громадських організацій. Свято відзначають у день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця.

Нестор-Літописець був ченцем Києво-Печерського монастиря, першим давньоруською письменником і літописцем, послідовником творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Він традиційно вважається одним з авторів «Повісті временних літ».

Українська мова належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної сім'ї. У світі українською розмовляють більше 45 мільйонів осіб, більшість яких живе в Україні. Наша мова є другою або третьою слов'янською мовою за кількістю мовців (після російської та, можливо, польського) і входить в 30 найбільш поширених мов світу. З точки зору лексики найближчою до української є білоруська мова (84% загальної лексики), потім польська (70%) і словацька (68%).

Назву «українська мова» почали вживати в XVI століття, але до середини ХІХ століття основною назвою мови, яка тепер називається українською, була «руська мова». Це почало вносити плутанину з моменту приєднання України до Московії і згодом Російської імперії, оскільки росіяни в XVIII столітті стали позначати свою мову схожим прикметником (рос "русский язык"). Після певного періоду коливань, під час якого мову України намагалися відрізняти від російської за допомогою різних назв, поняття «українська мова», нарешті, поступово перемогло у всіх українських регіонах.

Протягом століть українська мова та її носії зазнавали гонінь і заборон з боку різних держав, в залежності від того, під чиєю владою надавалася Україна. На даний момент українська мова має статус державної, але зазіхання на неї не припиняються.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі