Населення України з урахуванням окупованого Росією Криму з 43,99 млн у поточному році скоротиться до 40,88 млн до 2030-го, до 38 млн – до 2040-го й до 35,22 млн – до 2050-го (на 19,9%). Про це йдеться у новому звіті Організації Об'єднаних Націй "Перспективи світового народонаселення".
"Найбільше відносне скорочення чисельності населення очікується в Болгарії, Латвії, Литві, Україні та на островах Уолліс і Футуна – до 20% і більше. Зокрема, згідно з прогнозом ООН, населення України скоротиться на 19,9%", - йдеться у звіті.
За прогнозом аналітиків, до 2050 року чисельність населення скоротиться у 55 країнах. При цьому загалом у найближчі 30 років на Землі житимуть близько 9,7 млрд осіб (на 2 млрд більше, ніж зараз). Автори звіту припускають, що до кінця століття чисельність населення зросте до 11 млрд, хоча темпи зростання будуть сповільнюватися і в багатьох країнах виникне проблема старіння населення.
У статті для DT.UA ведуча наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України Лідія Ткаченко пише про те, що динаміка чисельності та структури населення тісно взаємопов'язана з якістю людського потенціалу, причому цей зв'язок має двобічний і не завжди однозначний характер. Взаємодія демографічних змін з процесами економічного і соціального розвитку визначається безліччю факторів, що обумовлює складність оцінки їхніх наслідків. Багато демографічних змін, що відбуваються в Україні, носять глобальний характер і в тій чи іншій мірі охоплюють більшість країн сучасного світу. Разом з тим існують значні особливості, які теж не можна назвати суто національними. Детальніше читайте в матеріалі "Три вершники демографічного апокаліпсису. Основні тренди в Україні".