Наразі черги до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки сформувалися здебільшого не добровольцями для служби в армії, а тими, хто має бронювання чи певні проблеми зі здоров'ям.
Про це розповів народний депутат, секретар оборонного комітету Верховної Ради Роман Костенко в етері телеканалу "Ми-Україна".
"Приходять ті, хто практично впевнений у тому, що його не призвуть на службу. Це питання обговорювалося в комітеті", ‒ додав політик.
За словами Костенка, зменшити кількість людей у чергах можна буде після впровадження електронного кабінету, оскільки частина людей оновлюватиме дані онлайн.
"Нам його вже продемонстрували. Там є певні зауваження,, але загалом він може впоратися з цим завданням. Водночас після поновлення даних в електронному кабінеті, людям все одно доведеться йти до ТЦК", ‒ зауважив народний депутат.
Нагадаємо, Міністерство оборони України запустить електронний кабінет військовозобов’язаного з 18 травня. Військовозобов’язані повинні зареєструвати свої дані в ТЦК, через ЦНАП або через електронний кабінет.
За словами заступниці міністра оборони Катерини Черногоренко, у відомстві працюють над тим, щоб в застосунку була доступна проста і зручна функція – авторизуватися, заповнити три "поля", а саме – номер телефону, електронну пошту та фактичну адресу проживання, і отримати одразу інформацію з бази військовозобов’язаних "Оберіг" для того, щоб передивитися, які дані щодо особи є в реєстрі.
Також згідно з новим законом про мобілізацію, який набирає чинності 18 травня, військовозобов'язаним громадянам необхідно протягом 60 наступних днів оновити або уточнити свої дані до ТЦК та для їх підтвердження принести низку документів. Після цього, навіть якщо людина має відстрочку, її все одно відправлять проходити військово-лікарську комісію.