У Кабміні планують запровадити обов’язкове пенсійне накопичення для громадян. Раніше у Міністерстві соціальної політики пояснили, як далі буде розвиватися пенсійна система в Україні. Тепер очільниця Мінсоцполітики Оксана Жолнович в інтерв'ю виданню Forbes розповіла, що потрібно наразі для переходу на накопичувальну пенсійну систему.
За її словами, необхідно орієнтуватися на 2025-й рік аби сформувати весь дизайн накопичувальної пенсії.
«Є домовленість, що ми не обтяжуємо ані роботодавця, ані працівника. Підвищення податку не буде. Як варіант спрямування на накопичення коштів з Фонду безробіття, бо там наразі є профіцит», – пояснила Жолнович.
Очільниця відомства наголосила, що згідно з проєктом бюджету на 2024-й рік, наступного року у Фонд безробіття буде перераховано 10 млрд грн.
Також Жолнович зазначила, що треба створити Державний фонд, який опікуватиметься накопиченнями.
«Перші три роки кошти йтимуть туди, потім буде змога переходити на недержавні фонди. Ще одне питання – збереження накопичень і захист їх від інфляції. Розглядаються інвестиції в золото, ОВДП, цінні папери тощо», – сказала вона.
За словами міністерки, це попередній план.
«Нас чекає дискусія в парламенті. Закон потрібно ухвалити до першої половини наступного року, щоб у 2025-му вже мати дизайн реформи», – зауважила вона.
Парламент прийняв за основу законопроєкт №9212, який передбачає, що вже з 1 січня 2024 року всі працюючі українці до 55 років, примусово відраховуватимуть до накопичувального рівня частину свого ЄСВ. Що це означає для українців – читайте у матеріалі Юлії Самаєвої «Обов'язкові накопичувальні пенсії – це злочин» на ZN.UA.