Найбільше комплексної психосоціальної підтримки в Україні потребують жінки 25-59 років

Поділитися
Найбільше комплексної психосоціальної підтримки в Україні потребують жінки 25-59 років © Pixabay

Майже кожен третій, хто звертається за допомогою до Центрів комплексного реагування та надання підтримки постраждалим від гендерно зумовленого насильства в Україні, це - чоловіки. Про це свідчать дані Представництва Healthright International (Право на здоров’я) в Україні. 

Так, за останні чотири місяці до Центрів комплексної підтримки постраждалих від ГЗН - Brave&Safe - звернулося понад 27,5 тис. людей, майже третина з яких – 28%,  це - чоловіки.

Звернення за допомогою від жінок склали, відповідно, 72%.

Серед чоловіків найчастіше за комплексною психологічною підтримкою зверталися особи у віці 25-59 років (понад 3,6 тис. звернень).

На другому місці  – вікова категорія 60+ (1,9 тис. звернень). На третьому – чоловіки віком 18-24 роки (956 звернень).

Серед жінок, найчастіше за допомогою зверталися особи у віці від 25-59 років (10 926 звернень). Разом з тим, кожна п‘ята жінка, яка звернулася за підтримкою - у віці 60+.

У розрізі міст, найбільша кількість звернень до Центрів комплексного реагування та надання підтримки постраждалим від ГЗН - Brave&Safe - надійшла в Одесі та Миколаєві. В цих містах за допомогою до фахівців звернулися в цілому вже понад 14 тис. клієнтів.

У Центрах Brave&Safe українці отримують індивідуальні консультації психолога та соцпрацівника, консультації юристів, першу психологічну допомогу, домедичну та медичну допомогу. За потреби, Центри також перенаправляють пацієнтів  до соціальних і медичних закладів, державних і комунальних установ.

Центри Brave&Safe створені у межах партнерства Міжнародних організацій HealthRight та FHI360. Реалізація цього їх спільного проєкту триває вже 9 місяців.

Загалом, проєкт передбачає запровадження комплексного підходу до підтримки українців під час війни та постраждалих внаслідок гендерно зумовленого насильства і має три основні напрямки:

  • створення та впровадження психосоціальних послуг на базі інтегрованих Центрів комплексної підтримки постраждалих від гендерно зумовленого насильства (ГЗН) Brave&Safe в центрах первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) в Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Миколаєві, Одесі та Херсоні;
  • надання кризової психосоціальної допомоги на онлайн-платформі Brave&Safe
  • розбудова потенціалу надавачів первинної медико-санітарної допомоги та психосоціальної допомоги в наданні послуг з підтримки психічного здоров’я.

Усі послуги українцям надаються конфіденційно і безоплатно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі