«Нафтогаз» сподівається на бронювання потужностей ГТС України європейськими компаніями - Вітренко

Поділитися
«Нафтогаз» сподівається на бронювання потужностей ГТС України європейськими компаніями - Вітренко
«Нафтогаз» як і раніше є прихильником заборони на роботу газопроводу «Північний потік-2»

НАК «Нафтогаз України» сподівається, що домовленості США і Німеччини забезпечать переговори з європейськими компаніями з бронювання потужностей газотранспортної системи України. Це і буде сприяти збереженню українського транзитного маршруту. Про це заявив глава НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Ми ще чекаємо реальних переговорів з компаніями. В першу чергу, нас цікавлять переговори не стільки з Газпромом, а з європейськими компаніями, які повинні отримати можливість бронювати потужності української ГТС для транзиту в Європу», - сказав він на брифінгу за підсумками візиту до Вашингтона.

За його словами, така співпраця з європейськими компаніями є для НАК перспективним завданням.

У той же час Вітренко наголосив, що «Нафтогаз» як і раніше є прихильником заборони на роботу газопроводу «Північний потік-2» і буде домагатися цього.

Раніше глава НАК відзначав, що при роботі «Північного потоку-2» «Газпром» зможе відмовитися від зобов'язань транзиту газу через Україну після 2024 року, навіть якщо вони будуть на нього покладені, посилаючись на надлишок транзитних потужностей.

Голова правління «Газпрому» Олексій Міллер у четвер заявив, що «Газпром» готовий до продовження транзиту газу через Україну після 2024 року «виходячи з економічної доцільності та технічного стану української газотранспортної системи», і питання нових обсягів закупівель газу з Росії для транзиту повинен вирішуватися на ринкових умовах і за ринковими цінами.

Нагадаємо, що раніше глава "Нафтогазу" Юрій Вітренко прокоментував повідомлення про домовленості США і Німеччини щодо "Північного потоку-2". Він заявив про те, що третя сторона не може гарантувати транзит газу через територію України.

"Я не розумію, як Німеччина може гарантувати транзит газу по території України, якщо вона його не видобуває, не подає газ з території Росії. Теоретично це могла б гарантувати Росія, але виникає питання - яка ціна цих гарантій, тому що Україна вже мала Будапештський меморандум, на який вона розраховувала як на гарантію безпеки. Будапештський меморандум номер 2 для нас не є чимось привабливим. чи можна вірити, якщо хтось пообіцяє за Росію? Не можна вірити навіть тому, що Росія сама пообіцяє. Ми це проходили на практиці. Я особисто вів переговори з «Газпромом» і підписував контракт на транзит. На практиці, вони приходять на переговори і кажуть: «Ми не знаємо про що ви і з ким говорили без нас», - заявив Вітренко в інтерв'ю "Голосу Америки".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі