11 червня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на 7 років продовжив телеканалу "Інтер" ліцензію на аналогове ефірне мовлення, говориться в повідомленні, опублікованному на сайті Нацради.
Таким чином, "Інтер", разом з усією мережею з 389 каналів зв'язку, що належить телеканалу, може продовжувати цілодобове мовлення до 2022 року.
Раніше, прийняти рішення про продовження ліцензії телеканалу Нацраді перешкоджали звернення кількох народних депутатів України. У зверненнях нардепи вказували на порушення, з якими продовжувалася ліцензія "Інтера" в 2007 і 2011 роках. Юридична служба Нацради, проаналізувавши обставини, викладені у зверненнях депутатів, не знайшла підстав для відмови у продовженні ліцензії. На засіданні член Нацради Григорій Шверк заявив, що всі документи та обставини вивчалися дуже ретельно, аж до протоколів засідань.
Він підкреслив, що у депутатів в свій час були причини, щоб звернутися і звернути увагу на порушення регулятора, коли він переоформлював ліцензію телеканалу раніше, але це потрібно було робити вчасно, а зараз ці порушення не можуть вплинути на рішення про продовження ліцензії.
У ході засідання голова Нацради Юрій Артеменко повідомив, що на сьогодні також призначено перше засідання суду за позовом дитячого супутникового каналу "Малятко ТВ". Цей канал звернувся в Окружний адміністративний суд з проханням заборонити регулятору продовжити ліцензію "Інтера" і зобов'язати оголосити новий конкурс на звільнені частоти. На першому засіданні суду, яке відбудеться сьогодні, 11 червня, буде розглянуто клопотання "Малятко ТВ" про застосування забезпечувальних заходів - заборону Нацраді розглядати питання про продовження ліцензії "Інтера", поки йде суд.
"Дивно, що інші телеканали, які знають про те, що при ліцензуванні телеканалу "Інтер" відбувалися такі грубі порушення, теж не звернулися до суду", - заявив власник телеканалу "Малятко-ТВ" Володимир Кметик. Він звинувачує великі канали в картельній змові і в зв'язку з цим їх бездіяльності у питанні по "Інтеру".
Після нового року, "Інтер" опинився в центрі скандалу через трансляції проросійськи налаштованих Валирии і Кобзона. У зв'язку з цим Турчинов запропонував позбавити "Інтер" ліцензії.
Але Нацрада 15 січня відреагувала винесенням попередження телеканалу по всім трьом його ліцензіями (на супутникове, кабельне та ефірне аналогове мовлення) за результатами моніторингу його ефіру в новорічну ніч, а 10 квітня скасувала це попередження.
25 травня МВС почало щодо "Інтера" досудове розслідування за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Наголошується, що в 1997 і 1999 рр. службові особи Фонду державного майна України здійснили незаконну передачу у приватну власність 20% акцій телеканалу "Інтер", в результаті чого завдано збитків на 800 млн. дол.
"Крім цього, протягом 2010-2011 років невстановлені особи з числа засновників телеканалу "Інтер" здійснювали вплив на інформаційну політику журналістів телеканалу. Це втілювалося в контролі над змістом інформації, яка транслювалася в ефірі телевізійного каналу", - йдеться в повідомленні МВС.
Телеканал "Інтер" заявив про безпідставність досудового розслідування і розцінив дії МВС як "тиск на свободу слова і системний наступ на незалежні ЗМІ, пов'язане з тим, що в новинах на телеканалі "Інтер" виходять матеріали про корупцію в уряді".