За словами Муженко, який у той час обіймав посаду заступника начальника Генштабу, 1 березня 2014 року він разом з екс-заступник начальника Головного оперативного управління генералом Віктором Назаровим запропонував варіант спецоперації в Криму і підписав у начальника Генштабу відповідні документи.
"Передбачалося провести десантну операцію: висадитися на півострові і захопити аеродроми в АР Крим, посилити там наші угруповання і провести певні дії, які б не дозволили російським військовим просунутися за відповідними напрямами. Планувалося перехопити вузький перешийок між самим Кримом і Керченським півостровом силами підрозділів 95-ї бригади. Передбачалося посилити це ж групування 1-м батальйоном морської піхоти, який розміщувався у Феодосії, і перевести туди ж 501-й батальйон, який тоді містився в Керчі. Підрозділи 95 Оаембр передбачалося перекинути літаками на аеродром Кіровський. Ми планували також завести техніку. Через Арабатську стрілку повинна була зайти техніка 95-ї бригади і вийти в район Феодосії. Росіяни нарощували свої сили від Севастополя до Керчі. До того часу частина підрозділів нашої 36-ї бригади берегової оборони вже вийшли під Сімферополь на Ангарський полігон. Туди ми планували перекинути два батальйони: танковий механізований - перекрити напрямок по автостраді Севастополь-Сімферополь, а гірсько-піхотний батальйон мав перекрити трасу Ялта-Сімферополь якраз на Ангарському перевалі", - зазначив він.
Однак, за його словами, після завершення засідання РНБО з приводу Криму, Муженко і ще кількох генералів у адміністратора перед своїм кабінетом зібрав перший заступник начальника Генштабу генерал-полковник Воробйов і сказав: "Всім все стій".
Муженко зазначив, що план не здійснився тому, що "якщо немає політичного рішення, військові такі рішення не приймають".
У 2014 році Росія військовим шляхом анексувала в України Крим, а потім вторглася в Донбас. Окупація цих територій агресором продовжується і по сьогоднішній день.
Нагадаємо, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб 21 березня представило план реінтеграції анексованого Криму.