НАБУ зобов'язали розібратися з незадекларованим майном Венедиктової

Поділитися
НАБУ зобов'язали розібратися з незадекларованим майном Венедиктової Активіст Стерненко звернув увагу на годинник Hublot, яких немає в декларації генпрокурора © Twitter/ЦПК/Шабунін
ВАКС задовольнив скаргу Сергія Стерненка на бездіяльність органу досудового слідства

Вищий антикорупційний суд зобов'язала НАБУ зареєструвати кримінальне провадження у відношенні генпрокурора Ірини Венедіктової. Підставою для такого рішення стала скарга громадянського активіста Сергія Стерненко на бездіяльність Національного антикорупційного бюро.

Згідно з ухвалою суду, фотокопію якої Стерненко оприлюднив на своїй сторінці в Facebook у вівторок, 28 квітня, Бюро має внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості, викладені в заяві активіста. Той звернув увагу на годинник Hublot на руці Венедіктової, інформації про придбання якого немає в її е-декларації.

"Заяву я подавав по недекларуванню майна (годинника за 10 тисяч євро і членства в громадській організації з ознаками прибутковості) генеральним прокурором України Ірини Венедіктовою", - уточнив Стерненко.

"Після внесення відомостей до ЄРДР клопотатиму також і про дослідження фактів недекларування відомостей про право оренди / користування квартирою Венедиктовою, про що днями повідомляли журналісти програми "Схеми", - пообіцяв він.

Як повідомлялося, журналісти проекту "Схеми" з'ясували, що Венедіктова Ірина з чоловіком живуть у квартирі в будинку на вулиці Круглоуніверситетській у центрі столиці. Жилье оформлена на сім'ю з Харкова. Вартість квартир у цьому будинку становить 500-700 тисяч доларів, а оренда – близько 2,5 тисяч доларів на місяць.

Однак об'єкта нерухомості немає ні в декларації Венедиктової, ні в декларації її чоловіка Дениса Колесника, який невдовзі після обрання дружини народним депутатом отримав посаду заступника начальника Департаменту Кіберполіції і звання полковника поліції. Колесник також не задекларував кросовер Honda CR-V, на якому їздить. Автомобіль зареєстровано на 69-річного батька поліцейського.

27 березня президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення Ірини Венедіктової генпрокурором. Запропоновану Зеленським кандидатуру підтримали 269 народних депутатів. При цьому у фракції "Слуги народу" не вистачило власних голосів для прийняття рішення. Зеленському допомогли "Опозиційна платформа – За життя", групи "За майбутнє", "Довіра" та позафракційні депутати.

Ірина Венедіктова очолювала ДБР з 27 грудня 2019 року після звільнення Романа Труби. На парламентських виборах 2019 року вона пройшла до Верховної Ради за списком партії "Слуга народу", до якого її включили під №3. Венедіктова очолювала парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності.

У 2016 році Венедіктова провалила конкурс на посаду судді Верховного суду, не набравши мінімально необхідної кількості балів на екзамені.

Детальніше про перспективи прокуратури та ДБР в конктексте кадрових перестановок читайте в матеріалі Олександра Лємєнова "Як Зеленський міняє "своїх людей" ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі