НАБУ знайшло сліди української корупції в 65 країнах світу

Поділитися
НАБУ знайшло сліди української корупції в 65 країнах світу Корупційні схеми завдали державі збитків на сім мільярдів гривень © nabu.gov.ua
Протягом другого півріччя 2018 року НАБУ направило до суду 28 справ.

Детективи НАБУ розслідують 118 справ проти корупціонерів, сліди яких ведуть за кордон. Про це поінформували в прес-службі НАБУ. За даними бюро, українська корупція залишила слід в 65 країнах світу. Найчастіше детективам доводиться звертатися за допомогою до правоохоронців Латвії, Кіпру, Великобританії, Німеччини та Швейцарії. НАБУ направило півтисячі запитів про міжнародну правову допомогу, метою яких є з'ясувати обставини вчинення корупційних злочинів, внаслідок яких завдано шкоду інтересам України.

За даними бюро, більшість корупційних схем, насамперед пов'язаних з діяльністю державних підприємств і реалізацією національних проектів, передбачає участь компаній, зареєстрованих за кордоном. Зазвичай ці компанії виконують роль посередників, які залишають у себе левову частку доходів державних компаній. Надалі організатори схем легалізують ці кошти та витрачають їх на власні потреби, в тому числі для фінансування політичних проектів. Ці деталі детективи НАБУ з'ясовують під час досудових розслідувань.

Прикладами кримінальних проваджень Національного бюро, розслідування яких привело детективів за кордон, є справи про заволодіння 247 млн грн ДП "АМПУ", заподіяння 12,87 млн дол. США збитків ВАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія", заподіяння 60,5 млн дол. США збитків ВАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація". НАБУ і САП попередньо підрахували, що через корупцію, в якій задіяні іноземні контрагенти, державним інтересам завдано збитків на суму близько 7 млрд грн.

Нагадаємо, 8 лютого був представлений Звіт про діяльність НАБУ за II півріччя 2018 року. За звітний період повідомлено про підозру 44 особам, щодо дій 61 особи розслідування завершено, до суду направлено 28 справ.

Щонайменше 9 млрд грн можуть бути повернуті державі після винесення вироків суду у справах НАБУ і САП. Всього в 2018 році під час розслідувань було добровільно повернуто 200 млн грн.

За словами Артема Ситника, завдяки позовної роботи НАБУ домоглося визнання недійсними 94 угод, укладених на державних підприємствах, на загальну суму понад 4,77 млрд грн. При цьому саме корупції в держпідприємствах стосуються більшість розслідуваних детективами схем.

"В об'єктиві наших розслідувань - більше 30 держпідприємств. Загальний розмір збитків, за попередніми оцінками, перевищує 18 млрд гривень", - зазначив директор.

Нагадаємо, раніше в Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАПК) оприлюднили рейтинг порушень антикорупційного законодавства за січень. На першому місці – декларування завідомо недостовірних відомостей послом України в Ірані Сергієм Бурдиляком. Після перевірки декларацій дипломата за 2015 і 2016 роки встановлені недостовірні відомості на суму понад 1,2 млн гривень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі