НАБУ завершило розслідування справи про завдання АМПУ понад 21 млн грн збитків

Поділитися
НАБУ завершило розслідування справи про завдання АМПУ понад 21 млн грн збитків © infoindustria.com.ua
У кримінальній справі фігурують п'ятеро підозрюваних, одного з яких оголосили у розшук.

Національне антикорупційне бюро завершило розслідування справи щодо ексдиректора Одеської філії Адміністрації морських портів України та ще чотирьох осіб, повідомила пресслужба НАБУ. Антикорупційні органи розслідували завдання збитків АМПУ на суму понад 21 млн грн.

"Розслідування факту завдання понад 21,36 млн грн збитків державному підприємству "Адміністрація морських портів України" завершено. 14 травня 2020 року НАБУ і САП відкрили матеріали слідства для ознайомлення чотирьом підозрюваним та їхнім захисникам", - йдеться у повідомленні.

Слідство встановило, що у 2015 році фігуранти справи змовилися та організували закупівлю за державні кошти послуги з будівництва причалу в Одеському морському торговельному порту. Вони посприяли тому, щоб перемогу в тендері на надання послуг перемогла приватна компанія.

"Ця компанія насправді не мала відповідного досвіду, а її пропозиція не відповідала умовам закупівлі. Під час виконання договору, в день фактичного початку виконання робіт, між директором компанії-переможця та директором компанії, яка здавала в оренду днопоглиблювальний караван, було підписано додаткові угоди, в яких суттєво збільшено вартість фрахту днопоглиблювального каравану. При цьому, обидві компанії, як з'ясувало слідство, контролювала одна особа", - зазначили в НАБУ.

У результаті це призвело до суттєвого збільшення вартості виконаних робіт, які замовила Одеська філія АМПУ. За даними НАБУ, посадовці Адміністрації морських портів, зловживаючи власним службовим становищем, підписали акти виконаних робіт і перерахували кошти приватним компаніям. Таким чином АМПУ завдали збитків на суму в 21,36 млн.

Так, колишньому начальнику Одеської філії АМПУ інкримінують ч.2 ст.27 (види співучасників), ч.2 ст.28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України. Заступнику керівника Одеської філії підозрюють за тими ж самими статтями.

Директору приватної компанії, яка перемогла в тендері, інкримінують ч.1 ст.366 (службове підроблення), ч.4 ст.358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України.

Колишнього директора приватної компанії-орендодавця днопоглиблювального каравану підозрюють у вчинення злочинів, передбачених ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України.

"П'ятий підозрюваний у кримінальному провадженні - фізична особа, наближена до народного депутата України VII та VIII скликань (ч.3 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України) - 20 березня 2020 року оголошена у міжнародний розшук", - додали в НАБУ.

Читайте також: НАБУ відкрило справу проти Венедиктової

Нагадаємо, у січні НАБУ повідомило про підозру колишньому начальнику і головному інженеру Одеського порта, директорам обох згаданих компаній, а також фізособі, наближеній до ексдепутата.

На той момент слідство не знало місцеперебування колишнього директора порту і близької до ексдепутату особи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі