Національне антикорупційне бюро разом зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою завершили розслідування у справі про незаконну оборудку під час закупівлі обладнання для потреб Державної судової адміністрації України, яка коштувала 53 млн грн. У пресслужбі НАБУ повідомили, що підозрюваними у справі є ексначальник одного з управлінь ДСА та його пособниця – представниця однієї з приватних компаній.
«Слідство встановило, що експосадовець разом із очільницею приватної компанії організували впродовж 2016-2018 рр. закупівлі обладнання для потреб ДСА України, яке за своїми технічними характеристиками не відповідало вимогам у сфері захисту інформації, дотримання яких є обов’язковими при фіксації перебігу судових засідань. Загалом, згідно з даними експертиз, ДСА переплатила за поставлену техніку близько 53 млн грн. Також слідство встановило факт легалізації частини доходів отриманих злочинним шляхом», – зазначили в НАБУ.
Дії обох підозрюваних кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України, а пособниці додатково інкримінують ще й ч. 1 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) КК України.
«За час розслідування детективи встановили нові факти, уточнили суму завданих збитків, і додатково повідомили про підозру у легалізації коштів одному із співучасників», – додали в НАБУ.
Як зазначили джерела ZN.UA, ексначальником одного з управлінь ДСА, який отримав підозру, є Олександр Слоніцький.
Те ж саме випливає з матеріалів провадження №42017000000001155. Зокрема, в одному із судових рішень у цій справі вказано, що одним із підозрюваних є начальник управління інформатизації та судової статистики ДСА. Водночас згідно з указом ексочільника САП Назара Холодницького від 11 серпня 2016 року, вказаний департамент очолював Слоніцький.
Зазначимо, що на початку розслідування ВАКС відпустив під заставу Слоніцького та його спільницю. Зокрема, суд призначив майже 7 млн грн застави директорці компанії «КИТ». На той час за даними ЗМІ, вказану посаду обіймала Юлія Перловська, яка вказана у держреєстрі її власницею. Слоніцькому суд призначив 744,3 тис. грн застави. На них тоді також поклали низку процесуальних обов’язків – не відлучатися з міста Києва без дозволу, утримуватися від спілкування зі свідками та іншим підозрюваним та здати закордонні паспорти і носити електронний браслет.
Раніше повідомлялося, що НАБУ розслідує розкрадання на розробці системи управління військами «Дзвін», на яку витратили 600 млн грн. Зокрема, нацбюро відповіло на запит народного депутата Ярослава Юрчишина, повідомивши, що «проводять розслідування одразу за кількома статтями кримінального кодексу: розтрата в особливо великих розмірах, недбале ставлення до військової служби, перевищення владних повноважень, в тому числі - військовими особами».