Як повідомляє прес-служба НАБУ, співробітники бюро затримали старшого слідчого з особливо важливих справ Департаменту ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки, який підозрюється у використанні свого службового становища для заволодіння чужим майном. (ч. 3 ст. 191 КК України).
Затримання відбулося в рамках розслідування, розпочатого за заявою потерпілої сторони від 1 вересня.
"За даними слідства, затриманий співробітник ГПУ, всупереч вимогам ст. 216 Кримінального процесуального кодексу України (щодо підслідності), що проводив розслідування за фактами одержання неправомірної вигоди головою однієї із сільських рад Черкаської області, яку підозрюють в отриманні хабара в розмірі майже 5 млн грн. Під час проведення обшуку в даному провадженні, слідчий Генпрокуратури, зловживаючи своїм службовим становищем, заволодів знайденими талонами на значний обсяг палива, які належали сільській раді. Надалі цей слідчий неодноразово використовував дані талони для заправки свого особистого автомобіля, а також автомобіля своєї дружини", – наголошується в повідомленні відомства.
В даний момент НАБУ готує для затриманого повідомлення про підозру та клопотання про обрання йому запобіжного заходу.
У разі визнання провини підозрюваного судом, йому загрожує позбавлення волі строком від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
В повідомленні відомства у Facebook при цьому підкреслюється, що НАБУ не займається "зведенням рахунків" із ГПУ у зв'язку з конфліктом між співробітниками даних відомств.
Вказується також, що ГПУ повинні були спочатку проінформувати НАБУ про свої дії щодо відкриття кримінального провадження, пов'язаного з корупцією.
"Ми – за співробітництво між правоохоронними органами в рамках закону. Розкриття хабарів – хороша справа. Але це –підслідність НАБУ. Слідчі ГПУ повинні були своєчасно проінформувати НАБУ про своїх діях. Не зробивши цього, вони порушили ст. 216 Кримінального процесуального кодексу України. Чим це загрожує? Тим, що через порушення підслідності докази, зібрані слідством, можуть бути визнані в суді неприпустимими. Тому навіть спіймані на гарячому корупціонерів зможуть уникнути покарання", – вказують в бюро.
Нагадаємо, 12 серпня начальник департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури Володимир Гуцуляк заявив, що три працівники прокуратури були побиті спецназом НАБУ. Директор НАБУ Артем Ситник заявив про затримання ГПУ двох технічних працівників НАБУ, які проводили негласні слідчі дії.
Через три дні Ситник повідомив, що співробітників НАБУ тримали в кабінетах та у підвалі Генпрокуратури.
17 серпня, генеральний прокурор Юрій Луценко зустрівся з директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником, щоб обговорити конфлікт між співробітниками ГПУ і НАБУ.
На наступний день на спільній прес-конференції керівники НАБУ і ГПУ повідомили, що розслідування інциденту доручено СБУ.