Національне антикорупційне бюро зареєструвало 72 кримінальні провадження за фактом внесення недостовірних даних в електронні декларації особами, уповноваженими на виконання функцій держави та місцевого самоврядування. Загальна вартість незадекларованого майна, виявленого детективами, перевищила 750 мільйонів гривень, повідомили у прес-службі НАБУ в середу, 22 серпня.
Більшість суб'єктів декларування, щодо яких відкриті кримінальні справи, це народні депутати (30% проваджень), судді (18%) і працівники прокуратури (10%).
Двом особам повідомили про підозру за ст. 366-1 Кримінального кодексу (незаконне збагачення). Ще відносно п'ятьох фігурантів, в тому числі, щодо голови Державної аудиторської служби, розслідування завершено, і справи скеровані до суду.
Серед труднощів, які перешкоджають успішному розслідуванню справ по згаданій статті, в НАБУ називають недосконалість законодавства і відсутність судової практики. Так як незаконне збагачення не є, згідно з Кримінальним кодексом, злочином, детективи обмежені у застосуванні інструментів збору інформації. Треті особи, на яких декларанти оформлюють майно, практично ніколи не йдуть на співпрацю зі слідством.
У НАБУ також вказали на недостатньо продуктивну співпрацю з Національним агентством щодо запобігання корупції: з 39 запитів на проведення повної перевірки щодо декларантів НАЗК відповіло лише на вісім.
Зазначимо, що протягом січня - червня 2018 року Національне агентство з питань запобігання корупції склала протоколи про адміністративні порушення щодо 280посадових осіб.