НАБУ розслідує кілька справ, пов'язаних з "альпійською схемою" виведення банківских коштів з України

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
НАБУ розслідує кілька справ, пов'язаних з Детективи НАБУ займаються "альпійською схемою" © НАБУ
Ключ до вирішення проблеми повернення виведених коштів криється у співпраці з австрійськими финрегуляторами і правоохоронними органами.

Національне антикорупційне бюро України розслідує кілька проваджень, безпосередньо чи опосередковано пов'язаних з так званою "альпійською схемою" виведення коштів українських банків за кордон. Про це у своїй статті для DT.UA пише банківський експерт Вадим Сирота.

"За даними DT.UA, НАБУ розслідує відразу кілька справ, пов'язаних з "альпійською схемою" прямо або опосередковано. Рух у справах є, зокрема, у слідства вже є документи, надані Meinl Bank, а також свідчення деяких співробітників НБУ, на підставі яких можна буде довести не лише провину самих банків, а й причетність нагляду регулятора до того, що відбувається", - йдеться в статті.

Автор вказує, що до завершення розслідування ще далеко. Антикорупційне бюро змушене вести розслідування власними силами, без допомоги ззовні.

"Не тому, що в ГПУ або Нацполіції немає компетентних співробітників, а тому що невелика довіра до них і їхньої здатності тримати дані слідства в таємниці", - зазначає Сирота.

За словами експерта, ключ до вирішення проблеми повернення виведених коштів полягає у тісній співпраці з австрійськими фінансовими регуляторами та правоохоронними органами.

"Благо, прокуратура Відня теж почала розслідувати причетність Meinl Bank до виведення коштів з українських банків (про це на початку березня ц.р. повідомило видання Der Standard). Адже без сприяння іноземних фінустанов довести злочинну змову буде практично неможливо. А оскільки Україна не бере участі у системі автоматичного обміну податковою інформацією, довести, що заморські позичальники афілійовані з власниками українських банків, також буде дуже непросто", - підсумовує автор.

Раніше повідомлялося, що НАБУ підозрює Національний банк у співучасті в розтраті 12 мільярдів гривень рефінансування. Згідно з матеріалами суду, НАБУ встановило зазначений факт в рамках розслідування виведення 87 млн доларів із збанкрутілого "Дельта Банку".

За даними детективів НАБУ, розтрата рефінансування НБУ відбулася з використанням кореспондентських рахунків зазначених банків, відкритих в "Meinl Bank Aktiengeselschaft" (Австрія), Bank Frick & CjAG (Ліхтенштейн), Bank Winter & CO AG (Австрія), East-West United Bank SA (Люксембург) шляхом погашення кредиторської заборгованості підконтрольних підприємств, яка виникла на підставі кредитних договорів, укладених ними з зазначеними іноземними банківськими установами протягом 2011-2015 років.

Детальніше про так звану "альпійську схему" виведення коштів українських банків за кордон читайте у статті Вадима Сироти "Альпійська схема" для українських банків - злочин без покарання?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі