Національне антикорупційне бюро України почало "аналітичну перевірку інформації" про можливу причетність членів сім'ї генпрокурора Юрія Луценка до "отримання доходів" з дорогої нерухомості в центрі Києва.
Як повідомили в прес-службі НАБУ, перевірка стосуватиметься дотримання вимог антикорупційного законодавства при набутті та користуванні нерухомим майном по вул. Еспланадна в Києві.
"Зокрема, висловлюються припущення, що кінцевим бенефіціаром отримання доходів від використання комерційної нерухомості за згаданою адресою може бути син генерального прокурора України Юрія Луценка - Олександр", - зазначає бюро.
Для того, щоб почати досудове провадження, поки ще "немає достатніх підстав".
Проте, відзначають в НАБУ, закон дозволяє бюро почати "інформаційно-аналітичну перевірку вказаних відомостей на предмет наявності ознак корупційного правопорушення".
Початок перевірки датується сьогоднішнім днем, 26 жовтня.
До такого кроку Бюро змушене було вдатися "у відповідь на численні запити з боку ЗМІ і звернення громадських організацій".
Інформація про те, що компанія сина Луценка заробляє на нерухомості вартістю близько $ 5 млн, якою номанально володіє колишня бухгалтерка їх сімейної фірми, якою керувала дружина глави ГПУ Ірина Луценко, з'явилася в ЗМІ ще в середині вересня. Через місяць, 24 жовтня, генпрокурор Юрій Луценко "офіційно" заявив, що "ніяким будинком в Києві ні я, ні члени моєї родини не володіють".
Слідом за цим ЗМІ опублікували інформацію про те, що станом на 17 жовтня скандальний будинок родини Луценка придбав один з депутатів від БПП.
Примітно, що напередодні стало відомо про те, що ГПУ відкрила кримінальну справу проти директора НАБУ за те, що він нібито не задекларував квартиру в Харківській області. Сам Артем Ситник наполягає, що нерухомість йому не належить.
Раніше в кінці вересня аналогічну перевірку НАБУ проводило щодо квартири Сергія Лещенка. В ході перевірки детективи бюро виявили "ознаки адміністративного правопорушення" при купівлі нерухомості, яка полягала в тому, що Лещенко, будучи народним депутатом (від фракції БПП) взяв безвідсоткову позику у керівника "Української правди" Олени Притули. До обрання в Раду Лещенко працював журналістом видання.
Як стало відомо DT.UA, в середині жовтня один з депутатів "Народного фронту" звернувся до ГПУ з вимогою порушити справу проти Лещенко, а також директора НАБУ і глави Антикорупційної прокуратури.