Також у бюро нагадали низку про розслідування справ щодо розтрати 149 мільйонів гривень під час закупівлі палива для Міноборони, про справу щодо розтрати 28,5 мільйонів гривень при закупівлі двигунів для танків на Львівському бронетанковому заводі, а також про справу щодо розкрадання 16 мільйонів, виділених на реалізацію проекту "Стіна". Також у відео НАБУ згадується справа про розтрату 14 мільйонів гривень при закупівлі рюкзаків для потреб Національної гвардії України, так звану "газову справу" і розслідування корупції на Укрзалізниці.
В своєму відео НАБУ вказало, що в суди передані 100 справ про хабарництво. Однак, бюро нарікає на українську судову систему.
"Найбільшим викликом у роботі бюро залишається неспроможність судової системи розглядати справи, скеровані НАБУ та САП до суду. Сподіваємося, що 2018 року таки буде створено Антикорупційний суд, який забезпечить винесення вироків корупціонерам", - зауважили у НАБУ.
Раніше повідомлялося, що фінансування НАБУ і НАЗК у 2018 році збільшили на 11% і 13%. Крім того, на діяльність Державного бюро розслідувань передбачено 651,6 млн гривень, Ради національної безпеки і оборони – 156,4 млн гривень.
Як повідомлялося раніше, 22 грудня у Верховній Раді зареєстрували внесений президентом Петром Порошенком законопроект "Про Вищий антикорупційний суд".
Також низка експертів презентували Порошенку законопроект про антикорупційний суд, який враховує рекомендації фахівців ОБСЄ та висновки Венеціанської комісії.
Детальніше про антикорупційні ініціативи президента читайте у статті Олександра Леменова "Антикорупційні суди "по-новому": рецепт Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".