НАБУ і САП затримали нового підозрюваного у розкраданні коштів в "Енергоатомі"

Поділитися
НАБУ і САП затримали нового підозрюваного у розкраданні коштів в Затримано ще одного причетного до корупційних оборудок із закупівлею обладнання для АЕС © НАБУ / Flickr
Два роки підозрюваний лобіював інтереси "потрібних" комерційних структур під час торгів із закупівлі електрощитового обладнання для АЕС.

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) у середу, 2 серпня, затримали підозрюваного у розкраданні 27 млн гривень ДП "НАЕК "Енергоатом".

Злочин кваліфіковано за ч.5 статті 27 та ч.5 статті 191 ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем") Кримінального кодексу України.

За версією слідства, підозрюваний протягом 2012-2014 років сприяв перемозі двох комерційних структур у торгах із закупівлі електрощитового обладнання, які проводила "Южно-Української АЕС", що входить до складу "Енергоатому". Для цього він використовував родинні зв'язки з колишнім генеральним директором АЕС.

"Обладнання поставлене за завищеними цінами, внаслідок чого інтересам держави завдано збитків в розмірі 27 млн гривень", - йдеться у повідомленні прес-служби НАБУ.

У Бюро також розповіли про те, що розслідуванням цієї оборудки займаються з квітня 2016 року, після того як відповідне кримінальне провадження було передано зі слідчого управління УМВС України в Миколаївській області.

Крім затриманого напередодні ділка, у цьому ж провадженні вже повідомлено про підозру 13 особам (ч.5 статті 191 та ч.2 статті 205 КК України).

"Стосовно чотирьох осіб матеріали досудового розслідування виділені в окреме провадження та направлені до суду з угодами про визнання винуватості, три з яких затверджені судом з обвинувальними вироками, одна угода перебуває на розгляді суду. П'ятеро підозрюваних оголошені у національний та міжнародний розшук", - повідомили детективи НАБУ.

На підставі обвинувальних вироків засуджені вже повернули у держбюджет понад 1,5 млн гривень. Крім того, за клопотанням детективів НАБУ накладено арешт на майно підозрюваних на суму понад 100 млн гривень.

Досудове розслідування триває, наразі встановлюються й інші особи, причетні до реалізації корупційної схеми.

Нагадаємо, у лютому цього року в НАБУ повідомили про затримання п'ятьох осіб за підозрою в організації корупційної схеми та заволодінні коштами одній з атомних електростанцій ДП "НАЕК "Енергоатом" у розмірі 30 млн гривень.

Детективи НАБУ встановили, що затримані – посадова особа АЕС ДП "НАЕК "Енергоатом" і чотири представники комерційних структур, – при здійсненні державних закупівель, використовуючи низку підконтрольних підприємств, забезпечили укладення та виконання договорів поставки комплектуючих для АЕС за завищеними цінами, що перевищують ринкові у 18-34 рази.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі