"На забезпечення живучості (є такий термін, що застосовується по відношенню до складів) 48-го арсеналу в 2015 році була виділена з бюджету сума фантастична, так - 600 000 гривень", - написав він на своїй сторінці в Facebоok.
У 2016 році на ці ж цілі було виділено більше двох мільйонів гривень.
"У 2017 році виділили шість мільйонів, а після Балаклії з резервного фонду повинні були б виділити ще 19 мільйонів. Але поки з них дозволили витрачати лише 11 мільйонів, бюджетний розпис прийшов наприкінці серпня. У нас тендери, процедури - і фактично підписувати договори по цих сумах почали б у жовтні", - пояснив радник президента.
Бірюков також розповів про те, що глибокий аудит арсеналів у Сватовому і Балаклії "не виявив жодних проблем з обліком того, що зберігається, все зійшлося".
Нагадаємо, ввечері 26 вересня зайнялися склади боєприпасів Збройних сил України у селі Сальник біля Калинівки Вінницької області.
Пожежа спричинила детонацію снарядів, у зоні ураження опинились довколишні населені пункти. Вогонь охопив 10% від загальної площі військового об'єкта. На локалізацію пожежі були скеровані спецтехніка Державної служби з надзвичайних ситуацій, пожежні танки та поїзд.
Як повідомив заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк, "Украероцентр" закрив повітряний простір у радіусі 50 кілометрів від епіцентру загоряння на складах боєприпасів у військовій частині біля Калинівки Вінницької області.
На місце пожежі на території військової частини біля Калинівки Вінницької області направлена оперативна група офіцерів Генерального штабу ЗСУ та Міністерства оборони на чолі з начальником Генштабу Віктором Муженком.
У ДСНС повідомляють про 28 тисяч осіб, евакуйованих із Калинівського району, та 1,3 тисячі осіб – із Вінницького району. Генштаб ЗСУ, нагадаємо, повідомив про 22 тисячі евакуйованих цивільних і 500 сім'ях військовослужбовців.