На українських каналах 93 раза показували заборонені російські фільми

Поділитися
На українських каналах 93 раза показували заборонені російські фільми За результатами розгляду звернень регулятора Держкіно за звітний період анулювало прокатні посвідчення на 11 фільмів і серіалів © multtov.net.ua
Найбільше заборонених фільмів і серіалів зафіксовано в ефірі каналу "Україна".



Національна рада з питань телебачення і радіомовлення від початку поточного року зафіксувала і подала до Державного агентства з питань кіно (Держкіно) 93 звернення за фактом трансляції вітчизняними телеканалами заборонених російських фільмів і серіалів.

За результатами розгляду звернень регулятора Держкіно за звітний період анулювало прокатні посвідчення на 11 фільмів і серіалів. Ще 60 звернень перебувають на розгляді.

За даними інфографіки, приведеною головою регулятора Юрія Артеменка в Facebook, це в півтора раза більше, ніж минулого року.

Найбільше заборонених фільмів і серіалів зафіксовано в ефірі каналу "Україна" - 42, далі телеканал "Інтер" - 18 показів.

В інфографіці зазначається, що найпоширенішим порушенням стало використання у фільмах образів співробітників спецслужб та символіки держави-агресора. Крім того, телеканали були помічені у фальсифікації вихідних даних (інформація про рік виробництва, студію-виробника), а також зміні назви аудіовізуального твору.

Юрій Артеменко/Facebook

Раніше повідомлялось, що Державне агентство України з питань кіно відмовило у видачі державних посвідчень, скасувало державну реєстрацію та визнало недійсними видані раніше прокатні посвідчення на кілька фільмів російського та українського виробництва, що порушують закон України "Про кінематографію", популяризуючи силові структури країни-агресора та радянських органів державної безпеки.

Нагадаємо, в червні минулого року в Україні набула чинності заборона на російські фільми і серіали. Згідно із законом "Про внесення змін у деякі закони України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України", під заборону розповсюдження і демонстрації потрапляють фільми, а також серіали, які популяризують або пропагують органи держави-агресора або їх окремі дії, які створюють позитивний імідж працівників держави-агресора або працівників радянських органів державної безпеки, які виправдовують або визнають правомірною окупацію території України. Заборона на трансляцію, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора, поширюється, якщо вони зроблені після 1 серпня 1991 року. При цьому заборона не стосується інформаційних та інформаційно-аналітичних програм.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі