На тлі повномасштабної війни українці почали молитися частіше – дослідження

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
На тлі повномасштабної війни українці почали молитися частіше – дослідження Українці стали частіше молитися, але воліють робити це "приватно" © pixabay/angelo_giordano
Більшість жителів нашої країни воліють молитися «приватно».

Війна змінила звичний для нас світ, змусивши багатьох залишити свої будинки та знайти притулок у нових містах чи навіть країнах. Але вона впливає не тільки на фізичний світ, а й на наш духовний стан, випробовуючи нашу віру і змінюючи її зміст.

Опитування, проведене Центром Разумкова на замовлення ZN.UA у квітні-травні цього року, показало, що після початку повномасштабної війни українці почали молитися частіше. Але ця молитва є “приватною”, пише у статті “Війна. Як змінилися відносини українців із Богом та церквою» Катерина Щоткіна.

Так регулярно моляться 58% опитаних (не практикують молитву 38%). А от молитовне причастя у церковному богослужінні хоча б зрідка практикують лише 34% (не практикують 62%).

ZN.UA
ZN.UA

Для порівняння дослідження, проведене КМІС у 2016 році, показало, що молилися 44% українців. А згідно з опитуванням «Соціального моніторингу» (2020), регулярно (кілька разів на тиждень) практикували молитву 38% українців. Соціологи фіксували зниження молитовної активності, зокрема на тлі гібридної війни 2014–2022 років. Але повномасштабна війна частково повернула популярність цієї найдоступнішої та найінтимнішої з релігійних практик.

Більше про взаємини церкви, держави та суспільства читайте в інших статтях Катерини Щоткіної.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі