На сайті Нобелівського комітету місцем проживання Івана Франка зазначили Російську Федерацію

Поділитися
На сайті Нобелівського комітету місцем проживання Івана Франка зазначили Російську Федерацію © Википедия
Львів, де мешкав український поет, перебував у складі Австро-Угорської імперії.

На офіційному сайті Нобелівського комітету є інформація про номінування у 1916 році українського поета Івана Франка на здобуття Нобелівської премії з літератури, де вказано, що країною його проживання була Російська Федерація. На помилку звернув увагу користувач Facebook Ruslan Muzzle, своєю чергою національний літературно-меморіальний музей Франка та його директор Богдан Тихолоз виступили за офіційне звернення до комітету Нобелівської премії щодо публікації коректної інформації.

"На підставі документальних джерел, копії яких готові надати, засвідчуємо, що він був підданим Австрійської (з 1867 р. - Австро-Угорської) імперії. Тож країна (country) проживання Івана Франка має бути вказана як AUSTRIA (AT) now UKRAINE (UA), а не RUSSIAN FEDERATION (RU) now UKRAINE (UA) (як помилково зазначено в базі даних Нобелівського комітету)", - йдеться у публікації Тихолоза у Facebook.

Вказується, що Франко дійсно був номінантом на Нобелівську премію з літератури, хоча й не отримав її з низки причин, серед яких – його передчасна смерть. Однак поет народився на території, яка тоді входила до складу Австрійській імперії, а помер у Австро-Угорській імперії.

"Так, Іван Франко кілька разів бував у Російській імперії (а точніше, в підросійській Україні – зокрема, у Києві та Одесі, які тоді були для галичанина "за кордоном"), а також волею долі йому судилося побувати під тимчасовою російською окупацією в захопленому царськими військами під час Першої світової війни Львові (у 1914-1915 рр.). Одначе ніколи, повторюю: ніколи! країною проживання Івана Франка не була Росія (у жодних політичних формах її існування). Натомість упродовж усього свого життя він був мешканцем коронного краю Дунайської імперії – Королівства Галіції та Лодомерії (себто Галичини і Волині)", - зазначив директор музею Франка.

Зазначимо, що із номінацією Івана Франка на премію Нобеля виступив 25 листопада 1915 року священник УГКЦ доктор Йосип Застирець із Відня. Кандидатура Франка була підтримана доктором Гаральдом Г'єрне із Упсали. Франко помер 28 травня 1916 року, тому його виключили зі списку претендентів. А нагорода того року дісталася шведському поетові Вернеру фон Гейденстаму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі