"Уперше Львівщина втратила своє антилідерство за рівнем захворюваності на кір. З 1 лютого рівень захворюваності в області щотижня зменшується в середньому на 10%. На Вінниччині за 11-й тиждень зареєстрували майже вдвічі менше нових випадків кору, ніж за попередню", - наголошується у повідомленні.
У цих двох областях посилені заходи з імунізації дітей і підлітків від 6 до 18 років, у межах яких вони отримують пропущені щеплення. Крім цього, активна вакцинація дітей триває у Чернівецькій області.
"Водночас у шести регіонах показники зростають: у Київській, Хмельницькій, Тернопільській, Дніпропетровській та Харківській областях, а також м. Київ. Саме у столиці минулого тижня зафіксовано найбільше нових випадків кору", - додається у ньому.
Загалом у період із 28 грудня 2018 по 14 березня 2019 року на кір захворіло 30794 українця, з них 16969 дітей. Кір є небезпечним і дуже заразним вірусним захворюванням. Ліків від кору не існує, захистити від хвороби може лише вакцинація. Тож діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, знаходяться у зоні ризику, нагадують у ЦГЗ.
За даними ЮНІСЕФ, у 2018 році Україна стала світовим лідером за захворюваністю на кір. Окрім України найбільший приріст випадків захворювання спостерігався на Філіппінах і в Бразилії, прогрес у подоланні цього захворювання опинився під загрозою.
У Міністерстві охорони здоров'я розвінчали міфи про лікування кору та розповіли, що потрібно знати про вакцини від цієї хвороби.
За даними міжнародних експертів, російські "тролі" у соціальних мережах зіграли чималу роль у виникненні всесвітньої кризи в охороні здоров'я. Упродовж тривалого періоду вони поширювали медичну дезінформацію і посилювали сумніви серед громадськості про необхідність щеплень проти кору.
Докладніше про європейську кризу захворюваності на кір і її наслідки для України читайте у матеріалі Ольги Скрипник "Територія кору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".