На протипіхотній міні в зоні ООС підірвалася жінка: СБУ розслідує теракт

Відео
Поділитися
На протипіхотній міні в зоні ООС підірвалася жінка: СБУ розслідує теракт Військові медики ЗСУ допомогли пораненій жінці і доправили її до лікарні © facebook / Прес-центр штабу АТО
Жінки з травматичною ампутацією стопи вдалося дістатися до українських позицій, де їй надали першу допомогу, а потім відправили до лікарні.

В Донецькій області на російській протипіхотної міні підірвалася 35-річна громадянка України. Вибухом їй відірвало стопу лівої ноги. Пораненій жінці вдалося дістатися до українських позицій, де їй надали першу допомогу, а потім доставили в лікарні Волновахи.

"Військовослужбовці зі складу Об'єднаних сил під час спостереження за позиціями противника поблизу окупованого Докучаївська помітили цивільну особу з явними ознаками поранення в ногу, яка намагалася повзком наблизитись до нашого опорного пункту. Українські воїни евакуювали жінку до безпечного місця, де медичний персонал підрозділу надав потерпілій невідкладну допомогу. Після цього наші захисники терміново доправили поранену громадянку до центральної районної лікарні міста Волноваха. Наразі стан пацієнтки стабілізовано, її життю нічого не загрожує", - йдеться в повідомленні пресцентру штабу ООС, поширеному в п'ятницю, 15 травня.

Інцидент стався близько 16:40 у четвер, 14 травня.

Характер поранень – мінно-вибухова травам і травматична ампутація стопи – говорить про те, що жінка, швидше за все, підірвався на міні ПМН-2 - такі боєприпаси вироблялися в СРСР, і зараз перебувають на озброєнні російської армії. Україна свого арсеналу радянських протипіхотних мін позбулася.

Прокуратура кваліфікувала поранення цивільного особи бойовиками угруповання "ДНР" як терористичний акт (ч. 2 ст. 258 Кримінального кодексу). Розслідування доручили Службі безпеки України.

Читайте також: Зеленський підписав закон про нові військові звання у ЗСУ

Конвенція про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачу протипіхотних мін та про їх знищення була відкрита для підписання в Оттаві в 1999 році. До неї приєдналися 156 держав, у той же час, низка країн, зокрема Росія, Китай, США, Індія, Ізраїль, КНДР і Південна Корея, не стали підписувати конвенцію.

Україна, яка після розпаду СРСР мала п'ятий у світі арсенал протипіхотних мін, підписала Оттавську конвенцію 1999 року, у 2005 році її ратифікувала Верховна Рада.

Україна ліквідувала радянські міни ПМН-2, що стояли на озброєнні ЗСУ, відповідно до Оттавської конвенції. РФ поставляє протипіхотні міни до ОРДЛО, де їх активно застосовують окупаційні формування.

Поділитися
Дивіться спецтему: Розведення сил в Донбасі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі