Рятувальники та небайдужі українці десять годин розшукували 12-річного хлопчика, який впав у річку Черемош, що тече повз село Тюдів на Франківщині. Подія сталася ввечері 12 червня, попри зусилля розшуковців, врятувати дитину не вдалося.
«О 7:30 місцевим населенням було виявлено тіло дитини біля правого берега ріки Черемош в селі Тюдів. Рятувальниками тіло дитини, щодо якої здійснювались пошуки, було піднято на берег річки та передано працівникам поліції», - повідомили у пресслужбі обласного управління ДСНС вранці 13 червня.
Очевидці розповіли, що ввечері у суботу на березі річки відпочивали троє дітей. Один з них послизнувся з каміння та впав у річку, дитину понесло вниз за течією. Річка є не глибокою, рівень води у ній в середньому 1 метр, місцями до 2 метрів, але вирізняється швидкою течією.
О 20:50 рятувальники отримали повідомлення про НП у Тюдові, до аварійно-рятувальних робіт залучили 26 рятувальників, п’ять одиниць техніки та два плавзасоби, а також працівників поліції та місцеве населення. Допомогу місцевим рятувальникам надавали колеги з Чернівецької області.
Чотири робочі групи оглядали місцевість, берегову лінію та русло Черемошу, поверхню річки моніторили на плавзасобах. Водолази обстежили найглибші місця за течією річки. На місці події встановили засоби освітлення, було оголошено «збір-аварія».
Вранці у неділю тіло дитини виявили приблизно за два кілометри від місця падіння.
У перші тижні «купального сезону» на українських водоймах загинули 43 людини. Тепла погода спонукала дорослих і дітей вирушати на відпочинок до річок, озер і ставків, зазвичай у «дикі» місця відпочинку, де фіксується найбільша кількість трагічних випадків. У ДСНС закликали українців неухильно дотримуватися правил безпеки:
- не купатись у місцях, які не обладнані для купання людей;
- не вилазити на попереджувальні знаки, буї і бакени, не стрибати у воду з човнів, катерів і споруд, не призначених для цього, не купатися поодинці;
- не плавати на дошках, колодах, камерах від автомобільних шин тощо;
- не плавати на плавзасобах біля пляжів і місць, не відведених для купання, не вживати спиртні напої до і під час купання;
- не підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання.
Рятувальники також просять не допускати у воді небезпечні ігри, пов'язані з обмеженням руху рук і ніг, не подавати помилкові сигнали небезпеки, не дозволяти дітям купатись без супроводу дорослих, а тим, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж по пояс.