Губернатор Луганської області Георгій Тука попереджає про величезну проблему бандитизму в добровольчих батальйонах, однак закликає розділяти патріотів того чи іншого військового підрозділу і "покидьків", які приходять в батальйони заради власної наживи, внаслідок чого псують репутацію всього батальйону.
За його словами, процентне співвідношення "героїв і покидьків" в добровольчих структурах помітно змінилося протягом року.
"Приклад батальйону "Айдар", який перетворився в одну велику банду, де залишилося, як максимум, пару десятків справжніх воїнів. Коли починався Майдан, процентне співвідношення героїв і покидьків було 95 до 5. Але війна забирала воїнів, місця яких тут же займали покидьки. Крок за кроком, місяць за місяцем їх кількість неймовірно зростала. В результаті маємо те, що маємо. Не тільки в "Айдаре"", - заявив в інтерв'ю Тука ZN.UA.
За його словами, те, що "нормальні колективи розкладалися і стали злочинними формуваннями", є уроком для всього українського суспільства.
"Не можна відводити погляд від правди. Якими б вищими цілями ти не мотивувався. Навіть перемогою у війні. Але зараз з'явилася ще одна велика проблема", - переконаний голова Луганської військово-цивільної адміністрації.
За словами губернатора, виникає враження "кришування" офіційними військовими структурами бандитизму серед окремих т. н. "героїв".
"Важко, звичайно, проконтролювати діяльність окремої бригади, в яку входить 10 тисяч осіб. Але варіанти і методи є. Є військова контррозвідка, нарешті. Коли я дивлюся на характер та інтенсивність порушень у лавах Збройних сил, то у мене виникає тільки два припущення: або контррозвідка там взагалі не працює, або є змову з керівниками підрозділів", - говорить Тука.
В якості прикладу присутності бандитів у лавах українських силовиків Тука навів недавній розстріл своїх побратимів, яких, на його переконання, вбили свої ж за відмову працювати з контрабандою. За його словами, злочинці стають частиною патріотичного батальйону, внаслідок чого кидають тінь на всю бригаду.
"Якщо мова йде про якийсь злочинної організації чи угруповання, що входить до складу якогось підрозділу, то це не значить, що всі підрозділ входить у цю групу. У 92-й бригаді тисячі військовослужбовців, і я не казав, що всі вони - злочинці. Тобто я розрізняю бригаду і 30-50 осіб, які займаються контрабандою і тепер вже пішли на вбивство", - вважає луганський губернатор.
Повне інтерв'ю з Георгієм Тукой Розслідування розстрілу мобільної групи - тест. У разі провалу владою мені не складе труднощів звільнити крісло на сайті ZN.UA.