В Миколаївській області з морського порту зникли більше двох десятків мільйонів набоїв.
Про це йдеться в повідомленні Генпрокуратури України.
"Встановлено, що внаслідок недбалого ставлення колишніх високопосадовців Міністерства оборони України з 2000 року по теперішній час у ДП "Спеціалізований морський порт "Октябрськ" (Миколаївська область) без належного обліку, охорони та режиму зберігалися 50 мільйонів набоїв калібру 7,62, які за договором комісії з державною компанією "Укрспецекспорт" призначалися для реалізації в одну із африканських країн, однак, у зв'язку з накладенням ембарго на експорт, реалізовані не були", - розповіли в ГПУ.
Майно так і не повернули власнику, "всі обліково-звітні документи, що могли свідчити про приналежність боєприпасів до оборонного відомства, були знищені, а самі набої зняті з обліку".
"Проведеною під час перевірки інвентаризацією вказаних засобів ураження зафіксовано наявність лише половини з їх первинної кількості. Будь-які дані про місцезнаходження решти набоїв відсутні", - зазначили в прокуратурі.
Суму збитків оцінюють в 16 мільйонів гривень.
Крім того, на відкритих майданчиках цього ж порту було виявили ще понад 14 тисяч ящиків набоїв різного калібру, які не знаходяться на обліку. Вони надійшли з військових частин Міністерства оборони України у 1992 році, не були реалізовані та за роки зберігання у невідповідних умовах виявилися суттєво пошкодженими.
Головна військова прокуратура 21 жовтня розпочала кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 425 Кримінального кодексу України (недбале ставлення до військової служби).
Нагадаємо, що про згадану ситуації ZN.UA писав ще в серпні. Як стало відомо виданню, в порту крім мільйонів патронів перебувають заарештовані БТР. При цьому МВС і Нацгвардія вже неодноразово зверталося до Міноборони з проханням передати боєприпаси, зброю і бойову техніку для забезпечення військовослужбовців. Міноборони написало в Кабінет міністрів про "забуті" патрони ще наприкінці червня цього року, однак ніякої реакції на час написання статті не було.