На Львівщині експеримент: одночасно вакцинують проти COVID-19 більшість дорослих Моршина

Поділитися
На Львівщині експеримент: одночасно вакцинують проти COVID-19 більшість дорослих Моршина Фото: Twitter
Моршин є курортним містечком України.

У Моршині Львівської області одночасно вакцинують проти коронавірусної хвороби більшість дорослого населення.

На це виділять понад 2 тисячі доз вакцини CoronaVac, повідомили у Львівській обласній адміністрації.

У місті проведуть експеримент, щоб проаналізувати ефективність щеплення від інфекцій в окремому населеному пункті. Моршин став пілотним проєктом вакцинації Міністерства охорони здоров'я.

Таким чином МОЗ розглядає можливість позачергово провакцинувати жителів одного міста й створити безпечні умови для майбутніх туристів.

Департамент охорони здоров'я Львівської ОДА повідомив, що в області розробляють програми після ковідної реабілітації пацієнтів.

"Моршин є найбільшим курортним містом в нашій області, яке має можливості для організації відпочинку та реабілітації великої кількості людей.

За ініціативою міського голови Руслана Ільницького Моршинська міська рада звернулася до уряду з пропозицією запустити пілотний проєкт з проведення позапланової колективної вакцинації від коронавірусу жителів і працівників санаторно-курортних закладів.

Працівники Моршинської міської ради та КНП "Моршинська міська лікарня" проаналізували демографічні показники, стан захворюваності на COVID-19 та обсяги уже проведеної вакцинації і визначили, що масове вакцинування дасть можливість створити 70% імунного прошарку", - розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

Наразі у Моршині проживає 4 239 осіб, й згідно проєкту вакцинують більшість населення. У Львівський обласний лабораторний центр з епідеміологічних питань у першій партії отримали 11 240 доз вакцини CoronaVac. З них 2400 доз виділять для жителів Моршина.

Проєкт триватиме 2 тижні. Для підготовки та проведення масової вакцинації жителів міста  залучать дві бригади пункту щеплення КНП "Моршинська міська лікарня", а також  виїзну мобільну  бригаду з вакцинації КНП "Стрийська ЦРЛ".

На повідомлення щодо експерименту відреагував аналітик, постійний автор ZN.UA Эвген Істребін.

"Львівська ОДА за погодженням з МОЗ починає проводити експеримент. У місті курорті Моршин вирішили вакцинувати все доросле населення. З урахуванням раніше проведених вакцинацій для міста з населенням 4259 осіб буде виділено 2400 доз Коронаваку. Всього Львівська область отримає 11230 доз Коронаваку, 22% піде в Моршин.

За даними на 15 квітня у Львівській області люди старше 70 років отримали всього 5200 доз. Це на всю область.

Цей пост про пріоритети. 5200 вакцинованих пенсіонери це 2% від загального числа осіб старше 70 років. 2% - літніх людей всього вакциновано, але на це пофіг. Ми будемо вакцинувати курорти!!! У всіх цивілізованих країнах люди старше 80+ і 70+ в пріоритеті після медиків. А у нас 52 тис йде сміттям, 2,5 їде на курорт.

Летальність за даними НСЗУ.

70-79 захворіло 143742, померло 11782, летальність 8,2%

80-89 захворіло 46416, померло 7247, летальність 15,6%

Гадаю наступним треба вакцинувати Буковель, далі Затоку, Аркадію, Залізний порт, Трускавець. А потім відразу всі клуби і ресторани Кличка, наступними епіцентри Гереги.

А пенсіонери нехай почекають, якщо доживуть звичайно. Вибачте за цинізм, але це страшна правда", написав аналітик на сторінці у Facebook.

Скріншот з facebook.com/evgeny.istrebin
Скріншот з facebook.com/evgeny.istrebin

У ефективності експерименту МОЗу також сумніваються підписувачі сторінки Істребіна. Так користувачка соцмережею під акантом Хіна Члек пище: "експеримент - щоб що? У світі вже зрозуміло, що буває, якщо всіх вакцинувати. Але у нас ці результати не вийде використовувати - вакцин немає. Господи, коли це закінчиться".

Скріншот з facebook.com/evgeny.istrebin
Скріншот з facebook.com/evgeny.istrebin

Нагадаємо, щеплення від коронавірусу можна робити з будь-яким рівнем антитіл, і не потрібно чекати пів року. Головне - повністю одужати від ковіду. Про це патофізіолог Віктор Досенко розповів в інтерв’ю редакторці відділу освіти та науки ZN.UA Оксані Онищенко.

"Рівень антитіл не має значення для вакцинації, це лише маркер клітинного імунітету. Можна йти щеплюватися, навіть не здавши тесту на антитіла. В жодних міжнародних рекомендаціях немає вимоги здавати тест на антитіла перед вакцинуванням. Попри будь-які титри за можливості потрібно зробити щеплення", - сказав він.

При цьому, якщо людина, наприклад, щойно перехворіла на ковід, чекати пів року, щоб зробити щеплення, не треба.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі