"Згідно з чинним законодавством ми зобов'язані попередити працівників, які будуть звільнені у зв'язку з реорганізацією митниці. Протягом двох місяців керівництво Галицької митниці проаналізує їх роботу і прийме остаточне рішення, приймати їх на роботу в нову структуру", - прокоментували ситуацію в прес-службі Галицької митниці.
Більшість працівників Львівської митниці вже прийняті на роботу в об'єднану Галицьку митницю, а 213 митників, яких звільнили окремим наказом - це менша частина колективу. До них у керівництва Галицької митниці є зауваження, тому їх роботу проаналізують додатково. Значна частина звільнених митників указом №666 фігурувала в скандальних ситуаціях, пов'язаних з корупцією.
Нагадаємо, що Державна митна служба, також відома як Нова митниця, розпочала роботу 9 грудня. Вона складається з 16 регіональних митниць (раніше було 26).
Уряд Володимира Гройсмана схвалив запуск реформи щодо поділу Державної фіскальної служби, затвердивши відповідні положення в початку березня. В кінці червня суд розблокував конкурс на посаду керівника Державної митної служби. Його переможцем став Максим Нефьодов. З 15 липня Нефьодов почав роботу на посаді голови ГТС.
У найближчі кілька років Державна митна служба зосередиться на поштових, контейнерних, а також автомобільних перевезеннях на західному кордоні.
Детальніше про реформу ДФС читайте у статті Костянтина Швабія та Ірини Петрової "Податково-митні гойдалки: то злиття, то розставання!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".