"Ми відкрили другий пункт блокади фінансування тероризму та торгівлі з окупантами. Це станція "Світланове". Новий редут знаходиться всього за декілька кілометрів від лінії зіткнення з російськими окупантами", – сказано в повідомленні "Штабу блокади торгівлі з окупантами", опублікованому у Facebook ввечері у четвер, 26 січня.
У штабі уточнили, що більшість часу витрачають на інженерне облаштування місцевості.
"Ветерани війни за незалежність відповіли на загрози силового протистояння і відкриття кримінальних справ розширенням географії блокади", – прокоментував ситуацію один з організаторів блокади, народний депутат від "Самопомочі" Семен Семенченко.
Нагадаємо, 25 січня ветерани АТО, серед яких народні депутати Семен Семенченко, Тарас Пастух та Володимир Парасюк, заблокували гілку залізниці Луганськ – Лисичанськ - Попасна на ділянці Гірське - Золоте для припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. Блокпост блокади отримав назву "Редут Богдана". Ветерани розмістили на залізничному шляху три дерев'яних "їжака" і заблокували вантажі, що переміщуються на окуповану територію.
Учасники акції заявили, що ці заходи спрямовані, зокрема, на звільнення заручників терористичних формувань ОРДЛО.
Наступного дня прокуратура відкрила щодо учасників блокади кримінальне провадження за ч. 1 ст. 279 Кримінального кодексу україни (блокування транспортних комунікацій).
Генеральний прокурор Юрій Луценко попередив, що дії учасників блокади можуть бути кваліфіковані як кримінальні злочини, зокрема блокування транспортних комунікацій та захоплення залізничного составу.
"Я дуже сподіваюся, що громадська активність буде спрямована в суспільне русло, а не на порушення Кримінального кодексу. Навіть благородні цілі у правовій державі, до статусу якої ми прагнемо, мають досягатися законними методами", – зазначив голова ГПУ.
Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз заявив, що блокада створює загрозу енергетичній безпеці України.
"Протестуючими заблоковані порожні вагони, призначені для транспортування вугілля на підконтрольну Україні територію. Якщо постачання палива не буде відновлено, без енергоносіїв залишаться теплоелектростанції Центральної та Західної України", – написав керівник області на своїй сторінці у Facebook.