У Донецькій області на контрольному пункті в'їзду-виїзду (КПВВ) «Новотроїцьке» 16 грудня відкрився сучасний модульний сервісний центр, повідомляє прес-служба Донецької ОДА
Об'єкт побудований за аналогом відкритого в листопаді пілотного сервісного центру в Щастя Луганської області.
У складі сервісного центру будуть діяти ЦНАП, відділення банку і «Нової пошти», фельдшерський пункт, який забезпечить, зокрема експрес-тестування на COVID-19. У майбутньому тут буде безкоштовна правова допомога (для цього є приміщення).
«Мені приємно сьогодні засвідчити, що це вже другий проект. Якщо в Щастя це був пілотний проект, то сьогодні це вже стандарт. Сьогодні в Новотроїцькому ви бачите новий сервісний центр, який у КПВВ повинен забезпечити людей, які перетинають лінію зіткнення, практично всіма необхідними державними сервісами», - сказав віце-прем'єр-міністр України - міністр з питань реінтеграції Олексій Резніков.
За його словами, центр вже готовий надавати людям до 100 послуг, і їх перелік буде постійно зростати.
Як зазначив голова Донецької ОД, Павло Кириленко, завдяки таким багатофункціональним сервісним центрам значно полегшиться взаємодія з державою для громадян України, які опинилися на тимчасово окупованій території. Сервісний центр обслуговуватиме і жителів підконтрольних територій.
«На підконтрольній українській владі території Донеччини відкриті всі чотири КПВВ. Те, як окупаційна влада не відкриває або запускає або виводить людей на підконтрольну територію, - це їх рішення, яке не має нічого спільного з турботою про людей. За якими вони діють стандартам і як відбирають людей, цього логічного пояснення дати не можна», - заявив Кириленко.
Планується, що в 2021 році все КПВВ на лінії зіткнення в Донецькій, Луганській областях і в Херсонській - на адмінкордоні з тимчасово окупованих Кримом, будуть забезпечені такими сервісними центрами.
Хаб на Донетчині відкривали за участю послів Швеції, Польщі та заступника генконсула Німеччини.
Нагадаємо, в листопаді, Україна запустила сервісний хаб на КПВВ в Щастя Луганської області. У сервісному хабі жителі окупованих можуть отримати безкоштовну правову допомогу, яка стосується доступу до пенсій та інших виплат; проблем з трудовими книжками; отримання свідоцтва про народження або смерті на території ОРДЛО. Там допомагають вирішити правові питання перетину лінії зіткнення, спадщини, приватизації, житлових субсидій, щомісячної адресної допомоги і т.д.